Hoşgeldiniz  

BELEDİYE BAŞKANLARI YURT DIŞINA ÇIKAMAYACAK!

admin | 17 Aralık 2016 | Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler A- A+

BELEDİYE BAŞKANLARI YURT DIŞINA ÇIKAMAYACAK!

İçişleri Bakanlığı gönderdiği yazıda OHAL döneminde belediye başkanları ve meclis üyelerinin yurtdışına çıkışının kısıtlandığını duyurdu.

belediyebaskanlariyurtdisiyasak

İçişleri Bakanlığı, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında belediye başkanlarının Bakanlıktan, belde belediye başkanları, belediye meclis üyeleri ve il genel meclisi üyelerinin valilikten izin almadan, ekim ayından itibaren başlayan yurtdışına çıkamaması uygulamasının, özel iş ve işlemler için kendi imkanlarıyla yapılacak çıkışları da kapsadığını açıkladı.

 

 

Bakanlık düzenlemenin vatandaşların OHAL döneminde ihtiyaç duyduğu hizmetlerin sürekliliğinin sağlanması ve tasarruf tedbirleri kapsamında yapıldığını ileri sürdü.

 

 

CHP’LİLER İZİN ALAMADI

Uygulamanın başlamasıyla pek çok belediye başkanının, davetli oldukları toplantılar, resmi programların da olduğu yurtdışı çıkış taleplerinin çoğuna İçişleri Bakanlığı izin vermedi. Öte yandan Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü kasım ayında yurt dışına çıkışlarla ilgili izin uygulamasının, belediye başkaları, meclis üyeleri, il genel meclisi üyelerinin, bu sıfatlarından ayrı olarak özel iş ve işlemleri için kendi imkanlarıyla yurt dışına gitmelerini de kapsayıp kapsamadığı konusunda tereddüt hasıl olduğunu belirterek, Bakanlık’tan görüş istedi. İçişleri Bakanlığı da kasım ayı sonunda özel iş ve işlemler için kendi imkanlarıyla yurtdışına çıkışların da izne tabi olduğunu bildirdi. Bakanlığın bu yazısı 81 ile gönderildi. İzmir’deki yerel yöneticilere de yazı ulaştı.

İzmir’de de CHP’li Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina ve CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, yurtdışına çıkmak için yaptığı başvurularına izin alamamıştı.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.