Hoşgeldiniz  

ANAMUR BELEDİYESİ’NDE “5 BAŞKAN YARDIMCISI” POLEMİĞİ

admin | 23 Şubat 2017 | Dünya, Genel, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ANAMUR BELEDİYESİ’NDE “5 BAŞKAN YARDIMCISI” POLEMİĞİ

Ekonomik krizle boğuşan Anamur Belediyesi bünyesinde 5 başkan yardımcısının görev yapması tartışmalara neden oldu.

anamur5başkanyardımcısıtartışma

Haciz kıskacından kurtulan Anamur Belediyesi’nde ekonomik krizden çıkış yolları için çareler aranırken, 5 başkan yardımcısının kadroda yer alması tartışmaları da beraberinde getirdi.

 

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Doğru Yol Partisi’nin Anamurlu Genel Başkan Yardımcısı Fahri Şen, “Müteahhit krizi çözüldü. Arabalarımızın haczi kaldırılarak hizmete girmesi, memleketimiz adına çok sevindirici bir haber. Çünkü önemli olan şahıslar değil, Anamur’dur. Belediyemize ait araçların haczinin kaldırılması ve parasını alan Müteahhidin çalışanlarının evlerine ekmek götürmeleri sevindiricidir. İnşallah belediye yönetimi ödeneği olmayan hiçbir işi ihaleye çıkarmaz ve yeni mağduriyetler yaşanmaz” dedi.

 

Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe’nin her seferinde Belediye bütçesinin yetersizliğinden yakındığını hatırlatan Fahri Şen, “Tavsiyemiz şudur ki, nüfusları iki yüz, iki yüz elli bini aşan Alanya ve Tarsus ilçelerinde bile beşer Başkan Yardımcısı vardır. Anamur’un nüfusu ise 65 bindir. Anamur’da da 5 Başkan Yardımcısı vardır. Beş kişinin Belediyemize maliyeti aylık en az 50 Bin TL’dir. 3 Başkan Yardımcısının maaşıyla 15 işçi kardeşimiz çalışabilir. Saat 17.00’dan sonra telefonlarına ulaşılamayan ve halkın içine seçimlere 6 ay kala giren bu arkadaşlara herhalde halkımız gereken cevabı zamanı gelince verecektir” açıklaması yaptı.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

ANAMUR BELEDİYESİ’NDE “5 BAŞKAN YARDIMCISI” POLEMİĞİ için 3 Yorum

  1. yunus dedi ki:

    Fahri baskanimiz guzel ve yerinde bi konuya deyinmis insallah yetkililer dikkata alir

  2. mehmet tuğrul dedi ki:

    Başkan yardımcılığı idarenin tasarrufundadır.Daha hızlı hizmet amaçlanmış olabilir.Telefonum 24 saat açıktır.Maaşları müdür ve teknik personellerden daha fazla değildir.Anılan rakamın yarısından daha azdır

  3. Turhan BAHAR dedi ki:

    Mehmet Tuğrul bey 24 saat telefonunun açik olmasi marifet değil . Önemli olan görevini yapip yapmamaniz . Neden Mehmet Türe ‘ nin bozdoğan mahallesindeki 2 katli yikim karari olan kaçak yapisini yikmiyorsunuz . Neden mevkidaşın Sezai Şimşekin çariklar mahallesindeki 4 katli kaçak yapisini yikim karari olmasina rağmen yikmiyorsun ? Adalet herkese eşittir . Belediye baskanida olsan baskan yardimcisida olsan personelide olsan bu değismez . Sizi görevinizi yapmaya davet ediyorum .

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.