Hoşgeldiniz  

ALANYA SOKAĞINDAKİ KAOS BİTİYOR!

admin | 20 Haziran 2019 | Ekonomi, Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ALANYA SOKAĞINDAKİ KAOS BİTİYOR!

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Alanya Sokağı ve çevresindeki sokaklarda kaldırım işgallerini önlemeye yönelik ilk adımları attıklarını söyledi.  Sokaktaki esnafın kaldırım işgali konusunda uyarıldığını, seyyar satıcılar için de sabit bir yer tahsis edileceğini belirten Özyiğit, “Vatandaşın rahatça kaldırımda yürümesini sağlayacağız. Buradaki esnafı da mağdur etmek istemiyoruz, köyünde yetiştirdiği ürünü getirip burada satan teyzeyi de, seyyar satıcıyı da mağdur etmek istemiyoruz”  dedi.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, ilçenin en canlı alışveriş sokaklarından biri olan, kaldırım işgalleri nedeniyle hem vatandaşın, hem esnafın mağdur olduğu Alanya Sokağı ve çevre sokakların esnaflarıyla bir araya geldi.

Alanya Sokağı’ndaki bir tantuni lokantasında yapılan toplantıda Başkan Özyiğit’in yanı sıra birim amirleri de katıldı. Çok sayıda esnaf da toplantıya katılarak istek ve şikâyetlerini anlattı.

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Alanya Sokağı ile ilgili bazı çalışmalar yaptıklarını, ilk olarak kaldırım işgallerinin önlendiğini söyledi.

‘ÇAĞDAŞ BİR GÖRÜNTÜYE KAVUŞTURACAĞIZ’

Özyiğit, “Alanya Sokağı ile ilgili esas çalışma 2020’de yapılacak. TEDAŞ,  elektrik hatlarını düzenleme işini 2020’de yapabileceğini bildirdi. Biz de bir yer yapıldıktan sonra yeniden bozulmasın diye 2020’deki çalışmayı beklemeye karar verdik. Burada elektrik hatları düzenlendikten sonra biz çalışmaya başlayacağız. Alanya Sokağı’nı çağdaş bir görüntüye kavuşturmak istiyoruz.  Hatta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer ile de konuşuyoruz, alttan mı geçeriz bilmiyorum ama Kushimato Sokağı ile Alanya Sokağı’nı birleştirmek gibi bir düşüncemiz de var” dedi.

7 SEYYAR SATICI İÇİN SABİT YER BELİRLENECEK

Kaldırım işgallerini önlemekte kararlı olduklarını, bunu yaparken kimseyi kırmamak, incitmemek istediklerini de ifade eden Abdullah Özyiğit şunları söyledi:

“Bu sokaklarda seyyar satıcılık kalkacak. Esnafın kaldırımı işgal etmesi bitecek. Vatandaşın rahatça kaldırımda yürümesini sağlayacağız. Buradaki esnafı da mağdur etmek istemiyoruz, köyünde yetiştirdiği ürünü getirip burada satan teyzeyi de, seyyar satıcıyı da mağdur etmek istemiyoruz.  Uzun süredir burada olan 7 seyyar satıcı için trafiği aksatmayacak uygun bir yer belirleyeceğiz. Onları çok sarsmayacak küçük bir işgaliye bedeli belirleyeceğiz. O arkadaşlarımız da kendilerine ayrılan o yerde müşterilerini çekebilecek çalışmalar yapacaklardır. Önümüzdeki günlerde Alanya Sokağı’ndaki görüntü kirliliğini, tabela ve tente karmaşasını da önleyecek çalışmalar yapmak istiyoruz. Tabelalara ve tentelere bir ölçü ve renk standardı getirelim. Burayı daha güzel, daha düzenli bir görünüme kavuşturalım. Bunu esnafımızla birlikte konuşacağız.”

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit toplantının ardından Alanya Sokağı’nda incelemelerde bulundu. Özyiğit, işgalden arındırılan kaldırımların yayaların rahatça yürüyebileceği duruma getirildiğini belirterek esnafa duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.