Hoşgeldiniz  

AKKUYU İNŞAATINI AİHM’E TAŞIYACAĞINI SÖYLEYEN CHP’Lİ ATICI’YA ERDOĞAN’DAN YANIT!

admin | 08 Nisan 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AKKUYU İNŞAATINI AİHM’E TAŞIYACAĞINI SÖYLEYEN CHP’Lİ ATICI’YA ERDOĞAN’DAN YANIT!

Partisinin Denizli İl Kongresi’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akkuyu Nükleer Santrali’ni AİHM’e götüreceğini söyleyen CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’yı sert sözlerle eleştirdi: “Ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın. Neyin gösterisi? Ya bunların işi gücü bu ya!”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli AK Parti 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Kongrenin açılışında konuşan Erdoğan, Akkuyu’da nükleer elektrik santralinin temelinin atılmasına değindi.

 

Türkiye’nin enerji ihtiyacının yüzde 10’nu tek başına karşılayacak santralin temelinin Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte atıldığını hatırlatan Erdoğan, “Akkuyu Nükleer enerji Santrali ile Türkiye’yi nükleer enerji kullanan ülkeler ligine taşıyoruz. İnşallah şuandaki nükleer enerji potansiyelimizin yüzde 10’nu buradan karşılayacağız. İnşallah bundan sonra bir ikinci etabı var. Onu da Japonlar ile sözleşmemizi yaptık adımı atacağız. Üçüncüsünün de hazırlıklarını yapıyoruz görüşmeler devam ediyor. Bunun ilk reaktörünü 2023 yılında devreye alacağız bu yatırım ile daha ucuz ve daha temiz gerçek anlamda çevreci bir enerji kaynağı ile tanışmış olacak” dedi.

 

Erdoğan, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın santral inşaatını öce AYM’ye ardından AİHM’e götüreceği açıklamasının üzerine, “CHP’nin bir tane milletvekili Mersin’de gösteri yapıyor. Ağzınla kuş tutsan avucunu yalarsın. Neyin gösterisi? Ya bunların işi gücü bu ya. Bunların bu ülkede dikili bir ağacı yok. Nerede hayırlı bir adım atıyorsam bunlar orada. Niye? Şerrin temsilcileri olması lazım ya, bunlar şerrin temsilcisi. Biz enerji sepetimizi dengeli bir hale getirirken bir taraftan da dış ticaretteki açığımız petrol ve doğalgaz kaynaklı sıkıntıları bir nebze olsun inşallah çözmüş olacağız. Diğer tüm konuda olduğu gibi bu meselede de ana muhalefet partisinin, direncine, tepkisine ve çelmelerine muhatap olsak da inşallah Akkuyu santralini hedeflediğimiz şekilde 2023 yılına kadar faaliyete geçireceğiz. Onlar istemese de onlar Türkiye’yi şikayet etse de biz milletimize ilk günkü aşk ile hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu tür utanmazlara rağmen Türkiye’yi büyütüp, muasır medeniyetler seviyesine yükseltmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.