Hoşgeldiniz  

AK PARTİLİ ÇELİK: “YERELDE BİRLİKTELİĞİN OLUP, OLMAMASI CUMHUR İTTİFAKINI SARSMAZ!”

admin | 21 Eylül 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK PARTİLİ ÇELİK: “YERELDE BİRLİKTELİĞİN OLUP, OLMAMASI CUMHUR İTTİFAKINI SARSMAZ!”

AK Parti MYK toplandı. Toplantı sonrası açıklama yapan AK Partili Ömer Çelik, yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti MYK toplantısı sonrası basının karşısına geçen Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yaklaşan yerel seçimler ve MHP ile devam eden Cumhur ittifakının yerelde de sürdürülüp, sürdürülmeyeceğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

AK PARTİLİ ÇELİK’İN AÇIKLAMALARININ SATIRBAŞLARI ŞÖYLE:

 

Devlet Bahçeli’nin İstanbul’dan aday çıkarmayacağız açıklaması –

 

“Uzun zamandır iktidar partisiyiz. Çok büyük iddiaya sahibiz. Türkiye’nin birinci partisiyiz. Her ilde, her ilçede aday çıkaracak şekilde çalışılıyor. Her seçim bölgesinde seçime girilecek şekilde çalışmalar yürütülüyor. Biz her yerde iddialıyız. AK Parti’nin bir yerde seçime girmemesi mümkün değil. Talimatlar da bu şekildedir.

 

Şunu unutmamak lazım, Cumhur İttifakı önem verdiğimiz bir siyasal mutabakat. Bunun korunması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İki parti söz konusu. Belli konularda ayrı görüşlerimiz olabiliyor. Bu durumları ilkesel mutabakat ile karıştırmamak gerekir. Yerel seçimlerde de ittifakın somut bir mekanizmaya dönüşüp dönüşmeyeceğini göreceğiz. Bu formülün olup olmaması Cumhur İttifakı’nın sarsılması anlamına gelmez. Bahçeli, bir takım arkadaşları görevlendirdiklerini, görüşme yapabileceklerini söylediler. Bizde de Kurtulmuş ve Özhaseki bu konudan sorumlu kişilerdir. Nihai karar Bahçeli ve Sayın Genel Başkanımız Erdoğan’ın bir araya gelmesiyle ortaya çıkacaktır. Çalışmalarımız oyumuzu artırmak yönünde devam ediyor.”

 

Erdoğan ve Bahçeli’nin görüşme takvimi –

 

“Takvim her an olabilir. Daha yerel seçimlere var. Tartışmalar sürüyor. AK Parti olarak şu öneriyi veriyoruz diyebileceğim bir noktada değiliz. Bahçeli ile Erdoğan bir araya gelecek mi, henüz belli bir takvim yok. Programların uygunluğuna göre her an bir araya gelebilirler. Heyetler görüşürler, bunda bir mahsur yok. Olunca da sizi bilgilendiririz. Müzakere şeklinde olacaktır. Olgunlaşınca liderler bir araya gelecektir.”

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.