Hoşgeldiniz  

AK PARTİ MKYK ÜYESİ MİROĞLU HDP’LİLERE SESLENDİ… ADANA VE MERSİN’DE…

admin | 24 Ocak 2019 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK PARTİ MKYK ÜYESİ MİROĞLU HDP’LİLERE SESLENDİ… ADANA VE MERSİN’DE…

AK Parti MKYK üyesi Orhan Miroğlu, referandumda HDP’li 2 milyon seçmenin ‘Evet’ oyu kullandığını söyledi. Miroğlu, “Sadece Hakkari’deki HDP’li kardeşlerime değil İstanbul’da, İzmir’de, Mersin’de, Adana’da yaşayan HDP’li kardeşlerime de sesleniyorum ve diyorum ki sizin bu 2 milyon oyunuza AK Parti taliptir” şeklinde konuştu.

Hakkari Spor Salonu’nda yapılan aday tanıtım toplantısında konuşan AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Orhan Miroğlu, HDP’nin 2 milyon oyuna talip olduklarını söyledi.

REFERANDUMU HDP SEÇMENİNDEN GELEN OYLARLA KAZANDIK

Miroğlu konuşmasına şöyle devam etti: “HDP’li seçmene seslenirken hep şunu söyledik. ‘Siyasi partileriniz kapatıldı bu ülkede, milletvekilleriniz 10 sene hapishanelerde kaldılar. Bu sistemden size ne, bu sistemi niye koruyorsunuz? Bu sistemin yol açtığı baskı mekanizmaları en çok size, sizin partilerinize ve size oy veren seçmene zarar verdi’ dedik. Etkili olduk mu, evet olduk. Referandumu biz ‘Hayır’ oylarına karşı 1 milyon 380 bin civarında bir oy farkıyla kazandık. Ama HDP seçmeni referandumda bize ne oy verdi biliyor musunuz, tam 2 milyon oy verdi. Şimdi sizin huzurunuzda sadece Hakkari’deki HDP’li kardeşlerime değil İstanbul’da, İzmir’de, Mersin’de, Adana’da yaşayan HDP’li kardeşlerime de sesleniyorum ve diyorum ki sizin bu 2 milyon oyunuza AK Parti taliptir. Bu oylarınızı sizden istiyoruz diyorum.”

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.