Hoşgeldiniz  

TOROSLAR SALDIRISININ ŞOK DETAYLARI: AVUKATI LİNÇ EDECEKLERDİ, SİVİLLER KURTARDI

admin | 20 Eylül 2019 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Toroslar Belediyesi’ni hacze giden avukata gerçekleştirilen saldırıya Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’dan sert tepki geldi.

Toroslar Belediyesi’nde bir alacağı icra yoluyla tahsile giden avukata gerçekleştirilen saldırı sonrası Mersin Barosu Başkanı Bilgin Yeşilboğaz’dan sert açıklama geldi.

Başkan Yeşilboğaz açıklamasında gerçekleştirilen saldırıyla ilgili şok detayları da kamuoyuyla paylaştı.

Bir alacak nedeniyle Toroslar Belediyesi’ne hacze giden bir avukata yaklaşık 60 kişilik bir grubun saldırdığını kaydeden Baro Başkanı Yeşilboğaz, “Bir alacak nedeni ile Toroslar Belediyesine hacze giden avukatımıza 50-60 kişilik bir grup saldırmış olup, meslektaşımızın kamu hizmeti görevi yapması önlenmiş, ölümle tehdit edilmiştir. Sivil polisler tarafından belediye dışındaki bir dükkana kaçırılarak can güvenliği sağlanmaya çalışılmış, linç edilmesi engellenmiştir. Meslektaşımıza yapılan bu saldırı hukuk sistemimize, hak arama hürriyetine ve devletin yargı gücüne karşı yapılmış bir saldırıdır” dedi.

Başkan Yeşilboğaz açıklamasını şöyle sürdürdü: “Saldırının bir kamu hizmet birimi olan Belediyeden gelmesi ise canımızı en çok yakan husustur. Bir an önce emniyet güçlerinden ve savcılıktan gerçek anlamda soruşturma yaparak kamu hizmetinin yapılmasını engelleyen ve meslektaşımıza saldırıp darp eden kişilerin adalet önüne çıkarılmasını bekliyoruz.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle