Hoşgeldiniz  

SERDAL’IN “OLAY” HAYAL ANKETİNDEN SONRA CHP MERSİN İÇİN TOPA “AHMET HAKAN” DA GİRDİ

admin | 24 Ekim 2017 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Mersin’de Büyükşehir adaylık yarışı erken başladı. Son olarak Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan da CHP’nin olası Mersin Büyükşehir adaylarını yazdı.

CHP’nin İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in katıldığı bir TV programında, “Genel Başkanımız adaylarını somutlaştırdı. Çok sayıda, değerli isimler var. Çok kritik seçimler var. Rakip parti bu hesapları yapıyorsa biz de bu hesapları yapıyoruz. Profil, yüzde 49’un kabul edeceği artı yüzde 5’in-yüzde 6’nın da evet diyeceği bir profil” demesinin ardından özellikle Büyükşehirlerde adaylık yarışı kızıştı.

 

Mersin’de de aday bolluğu yaşanan CHP’de adı adaylık için Fikri Sağlar, İstemihan Talay, Serdal Kuyucuoğlu, Vahap Seçer ve Mustafa Baysan’ın isimleri sıklıkla telaffuz ediliyor.

 

CHP Mersin için son kulis Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan’dan geldi. Ahmet Hakan köşesinde CHP’nin Mersin için öne çıkan adaylarının İstemihan Talay ve Selçuk Dereli olduğunu yazdı.

 

Daha önce de adaylardan CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, kaynağı belli olmayan bir anket yayınlamış ve diğer partilere göre kendisini açık ara Büyükşehir Belediye Başkanı ilan etmişti.

 

Mart 2019’dan 2018 son baharına çekilmesi gündemde olan yerel seçimler için CHP’nin Mersin’de kimi aday göstereceği de merakla bekleniyor. 15 yıllık Macit Özcan döneminin ardından Büyükşehir’i kaybeden CHP, Gürsel Tekin’in çizdiği aday profiline göre Mersin için kimi aday göstereceği ile ilgili de kulisler arttı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SERDAL’IN “OLAY” HAYAL ANKETİNDEN SONRA CHP MERSİN İÇİN TOPA “AHMET HAKAN” DA GİRDİ için 2 Yorum

  1. Nejdet Kahraman dedi ki:

    Sol cenahı sinsice karıştırma görevi almış olan,iktidarın (AKP) nin sesi Ahmet Hakan’dır.Mersin sol babanın asla evet demeyeceği İstemihan Talayı,kasten ön plana çıkartarak,aklınca zihin karıştıraca.Uyanık olmak gerek!

    • Adil AKTAŞ dedi ki:

      Nejdet beyin yorumlarına katılmadığımı ifade etmek istiyorum. Şu an Mersin için en güçlü aday konumunda olan Sayın İstemihan TALAY olup; onunla birlikte bu kentin şahlanışına hep birlikte şahitlik edeceğiz.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle