Hoşgeldiniz  

SALATALIK FİYATLARINDAKİ SERT DÜŞÜŞ ÜRETİCİYİ VURDU

admin | 23 Ocak 2017 | Dünya, Ekonomi, Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersinli çiftçi afet imtihanının ardından şimdi de sert ve ani düşüş yaşayan fiyatların sıkıntısını yaşıyor. Özellikle salatalıkta yaşanan sert düşüş, üreticiyi perişan etti.

çiftçibatımersinsalatalık

Mersinli çiftçilerin sıkıntıları sürüyor. Aralık ayı itibariyle Mersin’in batısını esir alan fırtına çok sayıda serayı kullanılamaz hale getirmişti. Yılsonunda bu kez de Mersin’in merkezi ve doğusu sel felaketiyle sarsılmış, çiftçinin seradaki ürünü perişan olmuştu.

 

Her türlü olumsuzluğa rağmen ayakta kalmaya çalışan Anamur, Bozyazı ve Aydıncık çiftçisi Ocak ayı başlarında hem bol mahsul aldı hem de yüksek fiyatla durumu toparlamaya başladı. Öyle ki Ocak ayının ilk 10 gününde salatalık fiyatı 3 TL bandını aşmıştı.

 

Üreticinin yüzü yüksek rekolte ve yüksek fiyatla gülerken geçtiğimiz gün yaşanan ani düşüş piyasada şok yarattı. Cuma günü açıklanan salatalık fiyatı 2,50 TL iken Pazartesi 720p okunan fiyat çiftçide hayal kırıklığı yarattı. Bozyazı Hali bugün salatalığı 1,20 TL okuyunca çiftçi adeta dona kaldı.

 

Şimdi piyasalar bu ani düşüşün nedenini merak ediyor. Antalya Hali’nde salatalığın bugün 2,00 TL okunması da Mersinli çiftçinin kafasını iyice karıştırdı.

 

Salatalık üretimiyle öne çıkan Bozyazı ve Aydıncık’ta fiyatların dip yaparken, Antalya’da 2 TL okunması üzerine üreticiler, “Mersin’de yine bir oyun dönüyor. Cuma günü animasyon filmler 2,50’den salatalık alan komisyoncu, şimdi 1,20 TL’ye bugün sattığında yüzde 50 zarar edecek. Mersinli çiftçiler ve komisyoncular korku filmi üzerinde birileri oyun oynuyor endişesindeyiz” açıklamasını yaptılar.

 

NOT: SANSASYONEL HABER ÖZEL HABERİDİR… KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ!..

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle