Hoşgeldiniz  

MEZİTLİ’NİN NİKAH ŞOVU ÇOK MU ŞARTTI?… AİLELERİ CAMIN ARKASINDA YİNE DE NİKAHI KIYDIRDILAR!

admin | 21 Mart 2020 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Daha önce aldıkları nikah tarihleri Corona virüsünün yoğun olduğu günlere denk gelen genç Çiftler, olağanüstü güvenlik tedbirleri altında Mezitli Belediyesi Evlendirme Memurluğunda nikah kıydı. Çiftler, şahitler dışında hiç kimsenin kabul edilmediği bu mutlu gününü canlı yayın yaparak sosyal medyada, aileleri de camın arkasında nikahı izlemek zorunda kaldı.

Nikahta; gelin, damat, şahitler ve evlendirme memuru maske ve eldiven takarak virüse karşı önlem aldı. Yeni çifti yalnız bırakmak istemeyen bazı yakınları ise nikah törenini salonun dışında camlı bölmeden izlemek zorunda kaldı.

Mezitli Belediyesi Evlendirme Memurunun, ‘’ Hastalıkta ve  sağlıkta iyi günde kötü günde evlenmeyi kabul ediyor musun?” sorusuna yüksek sesle ‘evet’ diye bağıran gençlere, canlı yayında yakınları da alkışlayarak destek verdi. Nikah kıyan gençler salonda, aileleri ise sosyal medyadan canlı yayında nikahı izlemek zorunda kaldı.

Nikah tarihlerini çok önceden aldıklarını ve bu planın dışına çıkmak istemediklerini ifade eden genç çiftler, “Mezitli Belediyemize başvurarak nikahımızı kıymak istediğimizi bildirdik. Mezitli Belediyesi Evlendirme Müdürlüğü görevlileri de bize nikah kıyma şartlarını anlattı ve kabul ettik. Arkadaş ve ailelerimiz de sosyal medyadan canlı olarak evliliğimize tanık oldular. Elbette hepsiyle birlikte eğlenerek bu nikahı kıymak isterdik ama bu da bizim için farklı bir anı oldu. İleride bu sıra dışı nikah törenimizi çocuklarımıza anlatacağız” dediler.

E, Bİ ZAHMET! TARHAN: “YENİ NİKAH MÜRACAATLARINI DURDUK!”

Mezitli’de yaşayan vatandaşların sağlığının her şeyden önce geldiğinin altını çizen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da, genç çiftlere mutluluklar dilediği mesajında, “Corona adı verilen COVID-19 virüsüne karşı aldığımız tedbirler çerçevesinde yeni nikah müracaatlarını durdurmuş bulunuyoruz. Karantina tedbirleri çerçevesinde daha önceden günü alınmış nikah işlemlerini iptal etmek isteyen ya da ileri bir tarihe ertelemek isteyen çiftlerimize de gereken kolaylığı sağlıyoruz. Ancak tüm tedbirlere rağmen nikahlarını kıymak isteyen çiftlerimizin taleplerini misafir getirmemeleri şartıyla kabul ediyoruz. İki şahit huzurunda nikahlarını kıyıyor ve bu mutlu günlerinin belgeleri olan Evlilik Cüzdanlarını veriyor, bu cüzdana imza attıkları içerisinde karaağaç tohumu olan kalemlerini de kendilerine hediye ediyoruz. Böylesi olağanüstü zamanlarda bile böylesi özel günlerini ihmal etmeyen tüm çiftlerimize mutluluklar diliyoruz” dedi.

MASKEYLE NİKAH KIYDILAR, ÇEVRENİN HAYATINI RİSKE ATTILAR!

AİLELERİ CAMIN ARKASINDAN İZLEMEK ZORUNDA KALDI… ALIN SİZE ANI!

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle