Hoşgeldiniz  

MERSİN 7 EYLÜL’E KİLİTLENDİ

admin | 01 Ağustos 2017 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin kamuoyu Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı CHP’li Macit Özcan’ın da aralarında bulunduğu 48 kişinin tutuksuz yargılandığı davanın görüleceği tarih olan 7 Eylül’e kilitlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin önceki yönetimi döneminde ihaleye fesat karıştırıldığı iddiasıyla 24 Mart 2015 yılında düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 35 zanlıdan aralarında CHP’li Macit Özcan’ın oğlu ve 2 kardeşinin de bulunduğu 15 kişi tutuklanmıştı.

 

Mersin 3. Sulh Ceza Hakimliğine yapılan başvuru sonrasında sanıklardan Özcan’ın oğlu İlker ile kardeşleri Sacit ve Tacit Özcan’ın 500’er bin lira, müteahhit Metin Akray’ın ise 250 bin lira kefaletle, diğer 11 şüphelinin de adli kontrol kapsamında tahliye edilmesine karar verilmişti. Operasyon kapsamında Macit Özcan hakkında verilen yakalama kararı, avukatının itirazı sonucu kaldırılmış, yurt dışında bulunan Özcan daha sonra Mersin’e dönmüştü. Yapılan ilk duruşmada da tutuksuz yargılanan 48 sanık hakkındaki adli kontrol kararları kaldırılmıştı.

 

Özcan’ın davası Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesinde görülüyor.

 

Mahkeme savcısı, hemen her duruşmada sanıklardan Macit Özcan, Abbas Sayılır, İlker Özcan, Erol Avgören, Tolga Avgören, Metin Akray ve Cengiz Akray hakkında yakalanma kararı çıkarılarak tutuklanmalarını, sanıkların kefalet ücretinin geri verilmesi ve adli kontrol taleplerinin reddedilmesini istemesine karşın Mahkeme heyeti, savcının ısrarlı tutuklama talebini reddetmesiyle dikkat çekiyor.

 

7 Eylül’de gerçekleşecek oturuma Macit Özcan’ın katılıp, katılmayacağı ve Ersin Ramoğlu’nun 31 Temmuz’da yayınlanan köşesindeki iddialarına ne yanıt vereceği merakla bekleniyor.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle