Hoşgeldiniz  

MACİT DÖNEMİNDE DIŞARIDAN ALINAN KENT MOBİLYALARINI ŞİMDİ BÜYÜKŞEHİR’İN KENDİSİNİN ÜRETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

admin | 16 Eylül 2017 | Dünya, Ekonomi, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Marangozhane Atölyesi’nde 8 kişilik bir marangoz ekibiyle Mersin’de kullanılan modern kent mobilyalarını üreterek, marangozhanede mucizeler yaratıyor.

Kentte hayata geçirdiği projeler ile Mersin’i daha modern, renkli ve estetik bir görüntüye kavuşturan Mersin Büyükşehir Belediyesi, ürettiği kent mobilyaları ile şehrin havasını değiştirmeye devam ediyor. Bin metrekarelik marangoz atölyesinde adeta bir fabrika gibi çalışan 8 kişilik ekip sayesinde parklar, mesire alanları ve dinlenme yerleri, vatandaşların büyük ilgi gösterdiği alanlar konforlu ve estetik mobilyalarla donatılıyor.

 

Mimar Sinan Bulvarı üzerindeki Mersin Büyükşehir Belediyesi Fidanlığında yer alan atölyede harikalar yaratan marangoz ustaları aynı zamanda ürünlerin üretiminden onarım ve bakımına kadar her türlü aşamada görev alıyor.

 

Dışarıya oranla maliyeti yarı yarıya indiren ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz göreve geldikten sonra kurulan Marangozhane Atölyesi, 2 kişi ile başladığı çalışmalarında personel sayısını kısa sürede 8’e çıkararak üretimini artırdı.

Piknik masasından, kamelyalara, pergolelerden, çiçeklik, saksı ve banklara kadar akla gelebilecek her türlü kent mobilyasını bu atölyede imal eden ustalar, özverili bir şekilde kentin ruhunu değiştirecek ürünlere imza atıyor.

 

MACİT DÖNEMİNDE HER ŞEY DIŞARIDAN ALINIYORDU

 

İşlerini severek yaptıklarını ve Mersin’e hizmet vermekten keyif aldıklarını ifade eden Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Kent Estetiği Şube Müdürlüğü’ne bağlı Marangozhane Atölyesi’nde çalışan Murat Yıldırım, atölyenin kurulması ile birlikte Büyükşehir’in üreten bir belediye kimliğini bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi. Yıldırım, “Burhanettin Kocamaz Başkanımız gelmeden önce her şey dışarıdan alınıyormuş şimdi ise kendimiz imal ediyoruz. Bütün malzemeleri kendimiz çıkarıyoruz. Bir şeyler üretmek gerçekten gurur verici ve biz bundan zevk alıyoruz, işimizi keyifle yapıyoruz. 3 yıl oldu biz Büyükşehir Belediyesi’ne başlayalı. 3 yıl önce geldiğimizde birçok sıkıntımız vardı, bizim burada hiç atölyemiz yoktu. Sağ olsun Burhanettin Başkanımızın destekleriyle biz burada sıfırdan bir atölye kurduk. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Burada özveri ile çalışırken, bir yandan da maliyetleri düşünüyoruz. Maliyetin yarı yarıya indiğine inanıyoruz. Biz Başkanımızın da dediği gibi halka hizmetin Hakk’a hizmet olduğunu savunuyoruz ve o izden gidiyoruz. Biz üreten bir belediye olmaktan ve böyle hizmet vermekten gurur duyuyoruz” dedi.

 

BÜYÜKŞEHİR HİZMET YELPAZESİNİ GENİŞLETMEYE VE BÜYÜTMEYE DEVAM EDİYOR

 

Bugüne kadar birçok ürünün imalatını gerçekleştirdiklerini söyleyen marangoz ustası Yıldırım, “Açtığımız bu atölyede arkadaşlarımızla beraber birçok imalat yaptık. Sayı vermemiz gerekirse 90’ın üzerinde kamelya, 500’e yakın çiçeklik ahşap saksı yaptık. Bunların yanı sıra piknik masaları, orman masaları ve çitler yaptık. Ayrıca bunların tadilatını ve tamiratını yapıyoruz. Bank imal ediyoruz. Elimizden geldiği kadar özverili bir şekilde çalışıyoruz. Hizmette yelpazeyi nasıl geliştirebiliriz diye sürekli olarak yeni çalışmalar ortaya koyuyoruz” şeklinde konuştu.

 

Atölyenin bugünlere gelmesini büyük bir başarı hikâyesi olarak değerlendirdiğini söyleyen Yıldırım, Başkan Kocamaz göreve gelmeden önce üretim yapacak bir atölyelerinin bile bulunmadığını ifade ederek,  “3 yıl öncesinde şu anda gördüğünüz ne atölye ne de takımlar burada yoktu. Aslında çok zor şartlarda başladık ve sağ olsun Burhanettin Başkanımızın destekleriyle atölye kurduk ve diğer kapanan belediyelerden atıl durumdaki makineleri getirdik, revize ettik ve onarımlarını yaptık, bakımlarını yaparak çalışmalarımıza başladık. Çok fazla yol kat ettik”  dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle