Hoşgeldiniz  

KOCAMAZ’DAN ŞOK İDDİA… “ARKADAŞLARIMIZDAN HESAP SORDULAR, YAZIKLAR OLSUN!”

admin | 05 Kasım 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Partisi tarafından aday gösterilmeyen ancak diğer siyasi partilerden ve vatandaşlardan gelen yoğun talep nedeniyle siyasete devam kararı alan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın son açıklaması kentte şok yarattı.

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimler öncesinde siyasi partiler aday belirleme çalışmalarını sürdürürken, bu süreçte Mersin Büyükşehir adayını ilk açıklayan parti MHP olmuş ve mevcut Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı aday göstermeyerek şaşkınlık yaratmıştı.

 

Bu şok gelişmenin üzerinde diğer siyasi partilerden adaylık teklifi alan ve vatandaşlardan gelen yoğun taleplere kayıtsız kalamayan Burhanettin Kocamaz, siyasete devam kararı aldığını açıklamıştı. Henüz partisini netleştirmeyen Burhanettin Kocamaz’ın kararı ulusal basının bile merakla beklediği ve Mersin seçimlerinin o doğrultuda evirileceğini dile getirdiği konuların başında yer almaya başladı.

 

KOCAMAZ’I KİM VEYA KİMLER TEHDİT EDİYOR?

 

Bu gelişmeler sürerken, Kocamaz’ın sosyal medya hesabından açıkladığı olay Mersin’de şok yarattı. Kocamaz’ın, “Bir kaç gündür sosyal medya şahsıma ya da bizimle yol arkadaşlığı yapan gönüldaşlarımıza yapılan tehdit ve hakaretlerle adeta çöplüğe dönüştürülmeye çalışılmakta” ifadesinin ardından tüm Mersin kamuoyu tehdidin nereden geldiğini sorgulamasına neden oldu.

 

“BAZI ARKADAŞLARIMIZI SORGUYA BİLE ÇEKTİLER!”

 

Açıklamasında tehditle ilgili herhangi bir adres vermeyen Başkan Kocamaz, iddiasını bir adım daha ileriye taşıdı ve “Hatta bazı arkadaşlarımız bir yerlere çağrılarak farklı düşündükleri için sorguya alınmakta, hesap sorulmaya çalışılmakta. Yazıklar olsun! Oysa siyaset gönül kazanma sanatı. Gönül kazanma yöntemi de insani ilişkiler, saygı, sevgi, eşit hizmet ve samimiyetle olur. Riya ile iki yüzlülükle, dün iyi dediğini bugün karalayarak bir yere varmak mümkün değildir. Ona buna hakaret ederek ya da tehdit ve şantajlar yaparak gönül kazanılmaz. Düne kadar etrafımızda pervane dönen ancak bugün başka yerlere yalakalık yapmak için sıraya girenler, yarın bir gün oralara da hakaret noktasına gelirlerse hiç şaşırmam! Zira onların tarlası tekerleklidir. Yağmur nereye yağarsa tarlayı oraya çekerler!” dedi.

 

KOCAMAZ’DAN “PROVOKASYONLARA GELMEYİN” UYARISI

 

Gönlü Burhanettin Kocamaz’la olan vatandaşlara da çağrıda bulunan Kocamaz açıklamasını şöyle sürdürdü: “Buradan gönlü bizimle birlikte olan ve Mersin için yanıp tutuşan tüm Mersin ve memleket sevdalılarını sakin olmaya, bize çamur atıp, tehdit ve hakaret savuranlarla aynı çuvala girmemeye, aynı seviyeye düşmemeye, oyuna gelmemeye, provakasyonlara karşı uyanık olmaya davet ediyorum. Biz biliyoruz ki; Allah her zaman doğrularla beraberdir. Ve yine biliyoruz ki; Allah kimsenin ahını kimsede koymaz!Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Allah tüm mazlum ve mağdurları korusun. Allah hakkımızda kötülük düşünenleri, kötüleri ve kötülerin şerrini bizlerden uzak eylesin.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle