Hoşgeldiniz  

HAYVANLARA DA BAKAMAZ OLDULAR! TARSUS HAYVAN PARKI’NDA ÖLÜMLER ÇOĞALDI…

admin | 04 Haziran 2020 | Dünya, Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li Mersin Büyükşehir kontrolündeki Çukurova Bölgesi’nin ilk ve tek doğal parkı olan Tarsus Hayvan Parkı’nda artan hayvan ölümleri tepki toplamayı sürdürüyor. Geçtiğimiz yıldan bu yana yüzlerce hayvana ev sahipliği yapan parkta 24 farklı türden hayvanın peş peşe ölümü kafalardaki soru işaretlerini arttırdı.

sansasyonelhaber.net / ÖZEL HABER – Çukurova Bölgesi’nin ilk ve tek doğal hayvan parkı olan ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmet veren Tarsus Hayvan Parkı, yaşam alanında farklı türde hayvanlara ev sahipliği yaparak, ziyaretçilerinin büyük beğenisini topluyordu. Berdan Barajı havzasında yaklaşık 200 bin m2’lik alan içerisinde kurulu olan Tarsus Hayvan Parkı, üç tarafı sularla çevrili olması ile dünyada bir ilk olma özelliği taşıyor.

2013 yılından beri yeni yerinde hayvan severlerin ziyaret akınına uğrayan bu park, son günlerde doğal güzelliğinden çok peş peşe yaşanan hayvan ölümleriyle gündeme gelmeye başladı.

KAPLAN, PUMA, LEOPAR… ÖLEN HAYVAN LİSTESİ KABARIK! 12 AYDA 24 HAYVAN ÖLDÜ!

2019 yılının Mayıs ayından bu yana çeşitli hastalıklar ve yaralanmalar sonucunda 24 farklı cinsin öldüğü kaydedildi.

Doğada bulunan bir çok hayvan türüne ev sahipliği yapan parkta yaşayan 2 Adet Kaplan, Midilli, Sırtlan, Devekuşu, 2 Adet Wallaby, 2 Adet Puma, Kızıl geyik, Ala geyik, Pirana balığı, Hiamalaya sülünü, Mirket, Kakadu Papağanı, 3 adet At, Chincila, Kuğu, Cüce keçi, Leopar, İguana ve Midilli’nin geçtiğimiz yılın Mayıs ayından bu yana öldüğü de kayıtlara geçti.

HAYVAN SEVERLERDEN ŞOK İDDİA: “HAYVANLARA BAKMIYORLAR, HASTALIKTAN ÖLÜYORLAR!”

Göreve geldiği günden bu yana hizmet etmemesiyle yoğun şekilde eleştirilen CHP’li Vahap Seçer yönetiminin, son olarak sorumluluğu altında bulunan canlılara dahi bakmadığı iddiası kamuoyunda büyük tepkiyle karşılandı.

Çukurova Bölgesi’nin ilk ve tek doğal parkında yaşanan bu ölümler hayvan severlerin de büyük tepkisini çekti. Tepkilerini sosyal medya aracılığıyla dile getiren bazı hayvan severler, Tarsus hayvan parkında hayvanlara iyi bakılmadığını, bu nedenle hastalıktan öldüklerini öne sürdüler. Hayvan severler, Tarsus Hayvan Parkı’nda inceleme başlatılması gerektiğini de savundular.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

HAYVANLARA DA BAKAMAZ OLDULAR! TARSUS HAYVAN PARKI’NDA ÖLÜMLER ÇOĞALDI… için 1 yorum

  1. Erdemlili dedi ki:

    Ziraat mühendisinden veteriner daire başkanı olursa tabiki ölümler olur Tabiki olur Torpil büyük yerden first lady yani başkanın eşinden torpilli

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle