Hoşgeldiniz  

GEREKÇESİ ŞOK YARATACAK! DAVUTOĞLU’NUN ERCİK TERCİHİ SIKINTI YARATTI!

admin | 17 Eylül 2019 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Parti çalışmalarını hızlandıran eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ekibi, yurt geneli teşkilat kurma çalışmalarına da başladı. Bu kapsamda Mersin’de bazı gruplarla görüşen Davutoğlu ekibine söylendiği iddia edilen sözler şok yarattı.

sansasyonelhaber.net / ÖZEL HABER – AK Parti’den istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kuracağı partinin program ve tüzüğünün yazımına başlandı. Bir yandan da kurucular kurulu konusunda çalışmalar sürüyor. Partinin ismi konusunda da harekete geçildi.

PARTİNİN İSMİ İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

İsim üzerinde çalışmaların devam ettiği belirtilirken, Türkiye’nin her yerinden parti ismi konusunda öneriler geldiği ifade edildi.

MERSİN’DE DE GÖRÜŞMELER BAŞLADI

Ahmet Davutoğlu ve ekibi bu kapsamda teşkilatlanma çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Mersin’de de teşkilatlanma çalışmaları için il ve bazı ilçelerden AK Parti’ye yakın isimlerle temas sağlayan ekibe karşı söylendiği iddia edilenler şok yarattı.

Özellikle Davutoğlu’nun AK Parti Genel Başkanı olduğu dönemde teşkilatlarda bulunan isimlerle görüşen Davutoğlu ekibi, Mersin genelinde referans verilen isimlerle görüşmeler gerçekleştirdi. Bu görüşmelerin birinde gerçekleştiği öne sürülen diyalog AK Parti camiasında da şok yarattı.

“DAVUTOĞLU’NUN ATADIĞI İL BAŞKANI YÜZÜNDEN AK PARTİ’DEN AYRILDIK!”

AK Parti’nin güçlü olduğu ilçelerden birinin İlçe yönetimi için görüşülen isimlerden biri Davutoğlu’nun kuracağı partide şu anki mevcut AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik yüzünden yer almak istemediğini dile getirmesi toplantıya katılanlarda şaşkınlıkla karşılandı.

AK Parti’den uzaklaşma sebebinin Davutoğlu döneminde atanan İl Başkanı Cesim Ercik olduğunu dile getiren bir katılımcı, “Bizler AK Parti’den Davutoğlu’nun teşkilatlanma tercihleri sebebiyle ayrıldık. O dönemde atanan Teşkilat Başkanı, İl Koordinatörü ve İl Başkanı Cesim Ercik defalarca uyarmamıza rağmen görevinin başında kaldı. AK Parti’nin Mersin’deki durumu ortada. Aynı Davutoğlu duyuyoruz ki Genel Merkez’de kurduğu teşkilat yöneticilerini yine yanına toplamış. Başımıza yeni bir Ercik bulur, eski il koordinatörü Ömer Ünal orada zaten, sıkıntı büyür. Mersin’de yeni bir krize kendimizi sokmamızın alemi yok” diyerek teklifin reddedildiği iddia edildi.

GÖRÜŞME RAPORLARI DAVUTOĞLU’NA VERİLECEK

Mersin merkez ve ilçelerde görüşmelerini sürdüren Davutoğlu ekibinin, gerekli raporları çıkartarak eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’na iletileceği bilgisi verildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle