Hoşgeldiniz  

FLAŞ…FLAŞ…FLAŞ… MECLİS KARIŞTI… GÜLTAK-SEÇER-TAT RESTLEŞTİ

admin | 08 Temmuz 2020 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2020 Yılı Temmuz Ayı Olağan Toplantı Döneminin 1. Birleşim Toplantısı Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştiriliyor.

CHP’li Vahap Seçer’in istediği ve geçtiğimiz ay gerçekleştirilen olağanüstü meclis toplantısında faiz hariç 250 Milyon TL’lik borçlanma talebi Büyükşehir Meclisi’nde bir kez daha görüşüldü.

Borçlanma talebi oylama öncesinde konuşan seçer, “Bu borçlanmayı alamazsam, çalışanımın parasını ödeyemem. Yatırım yapamam. Siyaseten düşünmeyin durum bu. İlçe belediye başkanlarının da taleplerini yerine getiremem. Bu arabayı ben yürütemem” dedi.

AK Partili İsmail Yerlikaya, yatırımları değerlendirmek gerektiğini bu sebeple bu yatırımların parti grubunda değerlendirilmesi gerektiği için bu isteğin geri çekilmesini daha sonra getirilmesi gerektiğini kaydetti.

AK Partili Mustafa Gültak da “Konuşmalarınızı biraz üst perdeden budum. Tekrar ediyorum, inşallah bu borçlanma geçmezse hizmetlerde aksama olmaz, bir B planınız vardır” diye konuştu.

MHP’li Mahmut Tat, “Yapılması gereken yatırımlara baktık, 270 Milyon TL tutuyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi de 250 Milyon TL istediğiniz rakamları tasarrufla karşılayabilir. Ses tonunuz yükseldi. İlişkilerimiz bozulur bile dediniz. Burada neyi kast ediyorsunuz. Bu cümle doğru değil. İlişkilerimiz bozulur derseniz hiç de rahmani algılamayız. Tehdit mi ediyorsunuz? O şekilde konuşma hakkınız yok. Bu bir tehdittir. O zaman biz de vermiyoruz deriz” dedi. Mahmut Tat cevaplarının da ret olacağını açıkladı.

AK Partili Gültak yeniden mikrofonu alarak söz istedi. Bu sefer sert çıkan Vahap Seçer, “Bırak o mikrofonu elinden. Korsan bir şekilde mikrofonu almazsınız. Her önüne gelen konuşamaz burası Meclis” deyince ortam iyice gerildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle