Hoşgeldiniz  

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU MERSİN’DE NAKLİYECİLERLE BULUŞTU

admin | 06 Ekim 2021 | Ekonomi, Genel, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Mersin’de nakliyecilerle bir araya geldi. Türkiye’de 670 bin nakliyeci olduğuna vurgu yapan Kılıçdaroğlu, nakliyecilerin sahipsiz olduğunu söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Büyük Nakliyeci Buluşması’ programı kapsamında nakliyeciler ve kamyon şoförleriyle bir araya geldi. Burada bir konuşma gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, nakliyecilerin sorunlarına dikkat çekti.

Kılıçdaroğlu, “Sizin plakanızın değerli olması lazım. Taksi plakası nasıl değerliyse, TIR plakasının da, kamyon plakasının da değerli olması lazım. Siz plakadan ötürü bir gelir elde ediyor musunuz? Hiçbir şey elde etmiyorsunuz. Tahdit gelecek o da sizin güvenceniz olacak.” şeklinde konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NUN KONUŞMALARININ SATIR BAŞLARI:

Otoyollar, köprüler, tüneller yapıyorlar. Niye yaptınız diye hiç sormadım. İhtiyaç varsa yapılır. Ama şu soruyu sordum, ‘bunları kaça yaptınız ve ne kadar garanti verdiniz?’

Allah nasip eder iktidar olursak göreceksiniz; Mersin en önemli merkez haline en geç 8-9 yıl içinde gelecek. Ben sizin oyunuza talip değilim, altını çiziyorum. Ben sizin dertlerinize, sorunlarınıza talibim”

Adı ‘yap, işlet, devret’. Yap, işlet devret ne demektir? Sen yapacaksın, işleteceksin belli bir süre sonra da devlete devredeceksin. Şimdi, yap, işlet üstüne para al, olağanüstü kar ettikten sonra da devlete ver. Hem balı var, hem kaymağı var.

Şimdi sizi o yollardan geçmeye mecbur kılıyorlar. Avro, dolar üzerinden fiyat biçiyorlar. Sorduk bunları kaça yaptınız… Cevabı yok. ‘Hem ticari sır bu’ Ne demek ticari sır? Ben parasını ödüyorsam bunun ticari sırrı olmaz, bu devletin yolu. Kaça yapıldı bu, bilmiyorum.

Yüksek bedeller alıyorlar sizden. Navigasyondan sizleri oraya yönlendiriyorlar, bazen trafik polisi arkadaşlar yönlendiriyorlar, öyle talimat almıştır. Söyleyeyim sizlerin oylarıyla iktidar olduğumuzda bu yolların tamamını kamulaştıracağız.

Öyle uçuk rakamlar olmayacak, soygun düzeni olmayacak. Kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Yolun kaça yapıldığının maliyetini çıkaracağız, üstüne makul bir kar koyacağız, parasını vereceğiz, yolu alacağız, köprüyü alacağız.

“MAZOT DESTEĞİ SİZE NEDEN VERİLMİYOR?”

Nakliyecilere mazot desteği de verilmesi gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, “12 ton ve daha fazla yük taşıyanlara mazot desteği verilir. Size mazot desteği veriliyor mu? Verilmiyor. Niye verilmiyor? Siz nasıl rekabet edeceksiniz? Onların devletleri, onların hükümetleri kendi nakliyecilerine destek verirken, bizim hükümetler neden köstek oluyor? Neden destek vermiyor? Siz bu memlekete dolar getiriyorsunuz.  25 milyar dolar, az para mı bu? Onlar hangi desteği veriyorsa bizim de en az o desteği vermemiz lazım ki rekabette eşitlenelim” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP GENEL BAŞKANI KILIÇDAROĞLU MERSİN’DE NAKLİYECİLERLE BULUŞTU için 1 yorum

  1. Şevket kesen dedi ki:

    Kılıcdaroglu mersinden ayrılır ayrılmaz kültür aş mesajla işci cıkarmaya devam etti bunların secimden önce verdikleri bir sözleri vardı nolduj

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle