Hoşgeldiniz  

BOMBA İDDİA… AK PARTİ’NİN MERSİN PLANI… ŞİFRELER TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR!

admin | 15 Eylül 2018 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin’de tüm siyasi partilerin yaptırdığı anketlerde önde çıkan MHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın aday gösterilmemesinin altında AK Parti’nin planının yattığı öne sürüldü. İşte önce Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ı ardından Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’yı adım adım siyasi arenanın dışında bırakmayı hedeflediği öne sürülen AK Parti’nin planı…

sansasyonelhaber.net / ÖZEL HABER – Mersin’de Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde MHP’den aday gösterilmemesiyle başlayan depremin artçıları olanca hızıyla sürüyor.

 

Gerek MHP, gerekse de AK Parti ve CHP’nin elinde bulunan anketlerde açık ara seçimi önde götüreceği ortaya konan MHP’li Burhanettin Kocamaz’ın seçimlere 6 ay kala partisi tarafından aday gösterilmeyip, yerine de Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın isminin açıklanması sadece MHP çevresinde değil, diğer partilerde de şaşkınlıkla karşılanmıştı.

 

KOCAMAZ’IN ADAY EDİLMEMESİNİN ALTINDA AK PARTİ Mİ VAR?

 

MHP’li Burhanettin Kocamaz’ın aday gösterilmemesinin nedeni Mersin kamuoyunca büyük merak uyandırırken, bu operasyonun altında yerel seçimlerde MHP ile ittifak yapması kuvvetle muhtemel olan AK Parti’nin Mersin teşkilatının ittifaka sıcak bakmamasının yattığı iddiası Mersin kamuoyunda bomba etkisi yarattı.

 

TOROSLAR’DA ŞOK TOPLANTI: “TUNA İLE KAZANAMAYIZ ADAY ELVAN OLMALI!”

 

Dün Ak Parti’nin Toroslar İlçe Teşkilatı’nın bazı yöneticilerinin bir araya geldiği özel toplantıda ittifakın konuşulduğu, bazı teşkilat üyelerinin Hamit Tuna ismine sıcak bakmadığını dile getirdikleri iddia edildi. Öyle ki, bazı üyelerin Hamit Tuna’nın Mersin genelinde ittifak olsa dahi istenilen oyu alamayacağı, bu nedenle Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin CHP’ye geçmesinin yüksek ihtimal olduğu konusunun masaya yatırıldığı öne sürüldü. Yine aynı toplantıda AK Parti’nin ittifak olsa bile MHP’nin adayı Hamit Tuna ile değil, parti olarak eski Bakan Lütfi Elvan’ın aday gösterilerek, “ittifak olmadan” dahi AK Parti açısından kazanılacağı görüşünün öne çıktığı da iddialar arasında yer alıyor.

 

TUNA’NIN TOROSLAR SEÇİM ŞARKISI BİLE HAZIRDI!

 

Geçtiğimiz Kurban Bayramı’na kadar MHP’nin Mersin Büyükşehir Adayı olarak Burhanettin Kocamaz’ın adının listede yer aldığı Genel Merkez’e yakın kaynaklarca dile getiriliyordu. Öyle ki Toroslar Belediye Başkanı olan Hamit Tuna’nın “Toroslar adaylığı doğrultusunda” seçim şarkısı yaptırmak için bazı isimlerle anlaştığı bile biliniyordu.

 

AK PARTİ’DEN RAPOR: “KOCAMAZ’LA ‘UYUMLU’ İTTİFAK ZOR!”

 

Kurban Bayramı’nda özellikle AK Parti’den MHP’ye gelen “Olası ittifak değerlendirmeleri” raporu doğrultusunda tüm anketlerde önde çıkan Kocamaz’la Hükümet’in Mersin kararlarına karşı tutumu nedeniyle “uyumlu” ittifak gerçekleştirilemeyeceği savunulmuş, bu nedenle de MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Mersin’i ve ittifakı riske etmemek için Hamit Tuna’yı aday gösterdiği iddiası ortalığı salladı.

 

Özellikle Ak Parti Hükümeti’nin Mersin için planladığı Akkuyu Nükleer Santrali, balık çiftlikleri ve Mersin Limanı’nın genişletilmesi ile ilgili projelerine Başkan Kocamaz’ın karşı çıkmasının yanı sıra, özellikle kentteki turizm bölgeleriyle ilgili sözler verilmesine rağmen herhangi bir çalışma yapılmaması da Kocamaz’ın en çok eleştirdiği konuların başında yer alıyordu.

 

Dönemin Kalkınma Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın 16 Nisan referandumunda Mersin’de yüksek oranda “Hayır” çıkmasının sorumluluğunu kendi üzerinden Başkan Kocamaz’ın üzerine atmasıyla birlikte MHP genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yaptığı görüşmede Hükümetin Mersin’e yapmak istediği nükleer ve balık çiftliği gibi projelere Başkan Kocamaz’ın karşı çıktığını şikayet etmesiyle Burhanettin Kocamaz’ın “aday edilmeme” süreci hız kazandı.

 

AK PARTİ, 1 TAŞLA 3 KUŞU VURMAYI HEDEFLİYOR!

 

Yine MHP’ye yakın kaynaklar, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dünkü Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında MHP ile ittifaka mesafeli yaklaştığının altını çizerken, MHP’nin, AK Parti’nin “tavsiye raporu” doğrultusunda Hamit Tuna’yı aday göstermesiyle Mersin’de 3 önemli bölgeyi riske ettiği konusunda görüş bildirdiler.

 

Kaynaklar, Hamit Tuna’nın adaylığının ardından AK Parti’nin Mersin ittifakına yanaşmayacağı, Lütfi Elvan’ı aday göstermek için harekete geçildiği ve bu nedenle de Büyükşehir’in yanı sıra Toroslar ve Kocamaz’ın memleketi Tarsus’un bile MHP açısından riske edildiğini savundular.

 

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Ankara ve Mersin’deki siyasi çevreler, seçimlere 6 aydan uzun bir süre evvelinden başlayan bu tartışma hamurunun daha çok su kaldıracağının altını çizdiler.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BOMBA İDDİA… AK PARTİ’NİN MERSİN PLANI… ŞİFRELER TEK TEK ÇÖZÜLÜYOR! için 4 Yorum

 1. Etiler dedi ki:

  Yalan haber yapmaya utanmıyormusun sen kimin maşasısin

 2. Etiler dedi ki:

  Neden yorumlara kapattın acaba

 3. Celal ata dedi ki:

  Ya arkadaş el insaf yahuuu biz bu hafta toplantı bike yapmadik nerden cıkiyor toroslar ilcede böyle yorum yapilmıs diye etmeyin olmayan ı yazmayın kulaktan dolma asbaragas haberlere itibar etmeyin olmazmı litfen

 4. Ziya33 dedi ki:

  Feradmı dedi bunları derviş akpnin adayı sülüman akdan :)))

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle