Hoşgeldiniz  

AK PARTİLİ GÜLTAK “KİMSE BANA KIZMASIN AMA” DEDİ VE 2,5 YILDA GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ!

admin | 27 Ekim 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Akdeniz’e pozitif ayrımcılık yapılması çağrısını yineleyen Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Liman, serbest bölge, organize sanayi, hal bizde. Mersin’in ticareti, ekonomisi Akdeniz’de dönüyor, para burada kazanılıyor ama bu gelir ilçemize yansımıyor” dedi.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, ilçesine bağlı Nusratiye Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak konuşmasında, geçmişte her alanda ihmal edilen Akdeniz ilçesine pozitif ayrımcılık yapılması çağrısını yineledi. AK Partili Gültak; şöyle konuştu:

“Büyükşehir nezdinde de çalışmaları oluyor ama Akdeniz’e pozitif ayrımcılık istiyoruz. Akdeniz’in buna ihtiyacı var. Kimse bana kızmasın ama hizmet, altyapı ve imar konusunda bir sıralama, bir anket yapsak, uzman bir heyet oluşturup ‘Mersin ilçelerini gezip; nüfusu, geliri ve konumuna göre değerlendirin. En geri kalmış hangisi?’ desek; açık ara Akdeniz çıkar. Neden mi? Liman, serbest bölge, organize sanayi ve hal kompleksi bizde… İş insanlarına takılıyorum; ‘Parayı Akdeniz’de kazanıyorsunuz ama Yenişehir’de, Mezitli’de harcıyorsunuz” diyorum. Ekonomi Akdeniz’de dönüyor, para burada kazanılıyor, devletin vergisinin çoğu buradan kazanılıyor ama altyapı eksik, üstyapı sıkıntı, imar konusu ve kaçak yapı stoku ise tamamen sıkıntı. Dolayısıyla pozitif ayrımcılık talebimizin bir nedeni, bir altlığı var. Akdeniz farklı, farklı olmaya da devam edecek.”

Nusratiye Mahallesi’nin, kentin ortasında kalmış eski bir yerleşim alanı olduğunu kaydeden Başkan Gültak, “Akdeniz’in hemen tüm mahalleleri 50 ila 100 yaşında. Dolayısıyla imar sorunları ve kaçak yapı ile mücadele gerektiği gibi yapılmadığı için bu sorunlar da üst üste birikmiş. Bunun çözümü ne? Tek çözüm, yerinde kentsel dönüşüm… Bu yapılmadığı sürece, ‘mahallelerimizin sorunlarını çözebiliriz’ diyemeyiz. Yıllardır bir şey değişmedi, bir 25 yıl daha geçse yine değişmeyecek. Biz Akdeniz’de şu an değişimi başlattık ama bunun için uzun bir süreç lazım. Büyükşehir ve ilçe belediyelerinde de bizim gibi düşünen insanlara, yöneticilere ihtiyaç var” şeklinde konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle