Hoşgeldiniz  

TAŞ BİNA “ANDIMIZ”LA BEZENDİ

admin | 22 Ekim 2018 | Genel, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi Taş Bina’ya “Andımız”ı astı. Daha önce’de Türkmen bayraklarıyla Taş Bina’yı donatarak Kuzey Irak’taki Türkmenlere destek verilirken, şimdi de “Andımız”ı asılarak, son günlerdeki en büyük tartışma konusunda tarafını belli etti.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası olan Taş Bina Türk bayraklarıyla donatılmıştı. Daha önce Türkmen bayrakları asılarak, Kuzey Irak’taki referandum öncesinde bölgedeki Türkmenlere destek veren Büyükşehir yönetimi, şimdi de Taş Bina’yı “Andımız”la donatarak son günlerde Danıştay’ın kararıyla bir kez daha gündeme gele konuda tarafını ortaya koydu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Andımız tartışmalarına geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden dahil olmuştu. Başkan Kocamaz, “Memlekette neler neler oluyor? Bu kısır döngü ve gündemi işgaller ne zaman bitecek? Üç beş yıldır aynı şeyleri konuşuyoruz! Bir deli kuyuya bir taş atıyor kırk akıllı çıkaramıyor! Fedakarlık her zaman önce vatan ve millet diyen memleket sevdalılarından bekleniyor. Yazık” diyerek Andımız tartışmasına tepki göstermişti.

 

Kocamaz açıklamasına şöyle devam etmişti: “Bir yanda ülkenin bekası için kan kusup kızılcık şerbeti içen Türk Milliyetçileri diğer yanda Andımıza dahi tahammül gösteremeyen ancak beka adına birlikte yol yürüdüğümüz taraftaki çatlak sesler! Fedakarlık her zaman Türk Milliyetçilerinden beklenecek öyle mi? Susturun şunları! Andımıza itiraz eden ey çatlak sesli muhteremler! Andımıza itirazınız içinde adı geçen Yüce Türk Milleti’ne mi? Yoksa Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Yol Başçımız Büyük Önder Atatürk’e mi? Bunu açıkça söyleyin ki; Bizler de ülkenin bekası konusundaki samimiyetinizi anlayalım!”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle