Hoşgeldiniz  
çamlıca kitap, ücretsiz kargo

SALATALIKTA OYNANAN OYUN ORTAYA ÇIKTI

admin | 29 Ocak 2017 | Dünya, Ekonomi, Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler

Mersin’in batısının turfanda üretiminde birinci sırasında yer alan salatalık fiyatlarındaki ani düşüş ve yükselişle ilgili şok iddia gündeme geldi.

salatalıkfiyatıbatımersinoyun

sansasyonelhaber.net / ÖZEL HABER – Batı Mersin çiftçisinin büyük umut bağladığı salatalık, yaşattığı sert düşüş ve yükselişle üreticisini şaşırtmaya devam ediyor.

 

25 Ocak’ta okunan piyasada 1.10 TL’ye kadar düşen salatalık birkaç gün içinde 2,30 TL’yi gördü. 25 Ocak öncesinde de salatalık fiyatı 2.30 TL’den halde işlem görüyordu.

 

Fiyattaki bu ani dalgalanmayla ilgili şok bir iddia gündeme geldi. İddiaya göre ucuz fiyattan üreticiden mal toplayan komisyoncu, malı stokladı. Hallerden salatalık çıkışı düşük fiyatta yok denecek kadar az oldu. Dün açıklanan 2.30 TL fiyatın ardından stoklanan mal piyasaya çıktı. Şimdi Mersin’in batısındaki komisyoncuların çoğunun düşük fiyattan aldığı ürünü depolarından çıkardığı ve yüksek fiyattan piyasaya sürdüğü öne sürüldü.

 

Salatalığın raf ömrünün kısa olması nedeniyle düşük fiyatın 3-4 gün sürdüğü, bu süre zarfında malların biriktirildiği ve aniden fiyat yükseltilerek satışının yapıldığı iddia edildi.

2765 Kez Görüntülendi.
fazilet kitap osmanlı
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2012 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
mp3 indir