Hoşgeldiniz  

ÖĞRENCİLER SINAVA BÜYÜKŞEHİR’LE YETİŞTİ

admin | 12 Mart 2017 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 12 Mart 2017 Pazar günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) girecek öğrencilere belediye otobüsleri ile gün boyunca ücretsiz hizmet verirken, belli noktalara konuşlandırılan zabıta ekipleri de sınava geç kalan öğrencilerin yardımına koştu.

Öğrencilerin kaderini belirleyecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı öncesinde tüm hazırlıklarını yapan ve öğrencilerin güvenle sınavlarına yetişebilmeleri için gerekli çalışmaları başlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi, hem toplu taşım araçlarıyla, hem de zabıta ekipleriyle öğrencilerin yardımına koştu.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın talimatıyla kentte hizmet veren bütün Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma araçları öğrencilere ve yanlarındaki birer kişilik refakatçilere gün boyunca ücretsiz hizmet verirken, ana arterlerden Mersin Üniversitesi’ne gitmek isteyen öğrenciler için de ek ring hatları oluşturuldu.

 

Büyükşehir Belediyesi tarafından öğrencilerin sınav merkezlerine taşınması için bütün birimler kent genelinde hassasiyetle görev alırken, sınava geç kalan ve sınava gireceği okulun adresini bulamayan öğrencilerin yardımına da görevlendirilen zabıta ekipleri koştu.

 

Mersin otogarı, Yenişehir Forum, Merkez İtfaiye, eski otogar civarı ve kriz masasında konuşlandırılan zabıta ekiplerinin yanı sıra 3 ayrı ekip de sahada ring görevi alarak öğrencileri sınava yetiştirdi.

 

Öğrenciler, verdiği servis hizmetiyle Mersinli öğrencilerin kaderini belirleyecek üniversite sınavına yetişebilmelerinde aktif rol oynayan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a teşekkürlerini iletti.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle