Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ SEÇER KENDİNİ SAVUNURKEN SİLİFKE BELEDİYESİ’Nİ GÖMDÜ: “BEN DÜRÜST DAVRANIYORUM EN AZINDAN!”

admin | 14 Şubat 2020 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Silifke’de gerçekleştirilen Belediye Meclis oturumunda gerçekleştirdiği işçi kıyımıyla ilgili eleştirilere yanıt vermeye çalışan CHP’li Vahap Seçer, ev sahibi Silifke Belediyesi’ne resmen hakaret etti.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Şubat ayı 2. Oturumu Silifke’de gerçekleştirildi. Oturumun sonunda Ak Partili ve MHP’li meclis üyelerinin büyükşehirde gerçekleşen işçi kıyımını gündeme getirmesi bir anda havanın sertleşmesine neden oldu.

MHP’li Mahmut Tat ve Mehmet Topkara’nın sert eleştirilerinin ardından konuşan CHP’li Vahap Seçer, “Yani şimdi bakın MHP’li Silifke Belediyesi de bir çok işçi çıkartıyor. Benden hiç bu konuda bir söz işittiniz mi?” demesi bir anda ortalığı iyice gerdi.

MHP’li Mehmet Topkara, “Başkanım Silifke Belediyesi ile sizin işçi çıkarmanız arasında çok fak var, ikisi ayı şey değil. Silifke Belediyesi istihdam fazlası gerekçesiyle işçi çıkartıyor. Ama Büyükşehir performans değerlendirmesi nedeniyle işçi çıkartıyor. Siz işçi çıkartıyorsunuz, işçiler işsizlik maaşı alamıyor, tazminat alamıyor. Aynı şey değil” dedi.

Bunun üzerine konuşan CHP’li Seçer, “İkisi de aynı şey. Ben dürüstüm en azından. Dürüstçe söylüyorum” diyerek MHP’li Silifke Belediyesi’ne ve Başkanı Sadık Altıok’a dolaylı olarak hakaret etmesi, salonda büyük tepkiye neden oldu.

Seçer açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bakın Silifke Belediyesi hangi saikle işe son veriyorsa ben de o saikle son veriyorum. Ben daha dürüst davranıyorum. İstihdam fazlası filan değil. Çalışmıyor. Dürüst davranıyorum. Silifke Belediye Başkanı burada. İstihdam fazlası diye işçi çıkarıyor. Peki yönetime geldiğinden beri eleman aldı mı almadı mı? Buyurun cevaplasın. Ben alıyorum zaten inkar etmiyorum ki. Aramızdaki fark şu; siz diyorsunuz ki istihdam fazlası. İşçi çıkarıyorsunuz yerine eleman alıyorsunuz. Ben de diyorum ki; ben bu insanlardan faydalanamıyorum. Çalışmıyor. İşi provoke ediyor. Belediyeye zarar veriyor. 10 bin insan var. Bunların hepsi benim partime mi mensup? Burada daire başkanları var, genel müdürler var, müdürler var. Sorun bakalım bugüne kadar CHP’ye oy vermişler mi? Yapmayın Allah aşkına.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle