Hoşgeldiniz  

AK PARTİLİ ZEYNEP GÜL YILMAZ, ARACINI DURDURAN POLİSLERİ AÇIĞA ALDIRDI… TBMM BUNU KONUŞUYOR!

admin | 06 Ağustos 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Çeşmeli otobanının başında AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durduran polislerin açığa alınmasını meclis gündemine taşıdı. Başarır, “Milletvekili makamı kişisel egolarla işgal edilecek bir makam değildir. Bu makam bizlere halkın sözcüsü olarak verilmiş kutsal bir makamdır. Bu yapılan davranış kabul edilemez” dedi.

18 Temmuz 2021 tarihinde Mersin Erdemli İlçesi Çeşmeli Mahallesi’nde Kurban Bayramı öncesi AK Partili Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracı görevli trafik polisleri tarafından durdurulduğu için görevli trafik polislerin açığa alındığını hatırlatan CHP’li Başarır, sözlerine şöyle devam etti:

“Kurban bayramı arifesinde M.A ve M.Y adlı kıymetli polis arkadaşlarımız rutin kontrol nedeniyle AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın çakarlı aracını durdurmuş ve AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz da kişisel egosu sebebiyle kıymetli polis arkadaşlarımızı açığa aldırmıştır. Milletvekili makamı kişisel egolarla işgal edilecek bir makam değildir. Bu makam bizlere halkın sözcüsü olarak verilmiş kutsal bir makamdır. Biz burada halka hizmet etmek için otururken bu yapılan davranış kabul edilemez.”

“SÜLEYMAN SOYLU NEDEN SUSPUS?”

Son yıllarda artan polis intiharlarından ve ağır baskılardan da bahseden CHP’li Başarır, “Sayın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, her olayda polisimizin arkasındayız derken iş kendi partisindeki milletvekiline gelince suspus oluyor” dedi.

Son olarak bu konuyla ilgili soru önergesi verdiğini belirten CHP’li Başarır, “Biz bu kutsal makamı kendi kişisel egolarımız için değil, milletimizin bize verdiği görev bilinciyle gerçekleştiriyoruz. Bu görev bilinciyle polis arkadaşlarımızın neden görevden uzaklaştırıldığını soran soru önergemizi TBMM’ye sunduk” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle