Hoşgeldiniz  

AK PARTİLİ ÖZHASEKİ HESABI YAPTI: İŞTE CHP’Lİ BELEDİYELERDE KIYIMA UĞRAYAN İŞÇİ SAYISI!

admin | 02 Ocak 2022 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, 2021 yılı yatırım toplantısında yaptığı konuşmada, “CHP’li belediyeler sözünde durmuyor” dedi.

Toplantıda konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki CHP’li belediyelerin işçi çıkartmamaya söz verdikleri halde işçilerini işten çıkardıklarını söyledi. İstanbul, Ankara, Adana ve Mersin’de toplam 20 bin belediye işçisinin işten çıkartıldığı ifade eden Özhaseki, “CHP’li belediyelerin sözlerinde “CHP işçilerini çıkartıyor diyorlar. Evet doğru, CHP’nin kendine has bir genetiği var. Hiç değişmiyor. İdeolojik takıntılı bir yapı var orada. 2000’li yıllardan öncede belediyecilik anlayışı aynıydı. Şimdi de aynısı devam ediyor. Üstelik acı olan taraf, ‘hiçbir işçi arkadaşı işinden etmeyeceğiz, hiçbir emekçiyi dışarı atmayacağız’ diye söz verdiler.

‘Eğer bir işçi arkadaşı işinden atarsak, namussuzuz, şerefsiziz’ dediler. Bu sözleri de Kemal Kılıçdaroğlu ve Ankara Belediye Başkanı verdi. Ancak İstanbul’da 13 bin 500 kişiyi, Ankara, Adana, Mersin’i de topladığınızda 20 bin kişiyi işten attılar. Yine de Tevfik Bey’in açıkladığı 45 bin kişiyi yeniden işe aldılar. İmamoğlu, ‘Biz 21 bin kişi aldık’ diyor. Ben de çalışma bakanımızı aradım. İstanbul Büyükşehir Belediyesine ne kadar işe başlama müracaatı var diye sordum. 45 bin kişi olduğunu söylediler. Yeniden 45 binden fazla adam aldılar. Şimdi de yeni duyuyorum Kırşehir’den işçileri işten atıyorlarmış. Hesabını veremezler. Bunu söyleyen insanda CHP döneminde özellikle yapılan işlerden sonra 1994’te belediye başkanlığına gelen bir arkadaş” diye konuştu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

AK PARTİLİ ÖZHASEKİ HESABI YAPTI: İŞTE CHP’Lİ BELEDİYELERDE KIYIMA UĞRAYAN İŞÇİ SAYISI! için 2 Yorum

  1. Mbb işten cıkarılan işci dedi ki:

    Sayın Mehmet özhaseki beye soruyorum peki bununla ilgili bir calışma varmı sayın cumhurbaşkanımız RECEP TAYİP ERDOGAN bu konuyla bir calışanları varmı

  2. isden cikarildi dedi ki:

    Sayın ahmet özhaseki bey size soruyorumbununla ilgili bir çalışalar varmi güvenlik personeli ışden cikarildik M.B.B DEN

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle