Hoşgeldiniz  

PTT ARAZİSİNİ İSTEYEN “KIŞ AİLESİ Mİ?” CHP CENAHINDAN BOMBA İDDİA!

admin | 19 Haziran 2022 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Haziran ayı Büyükşehir Meclis oturumunda MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Topkara’nın gündeme getirdiği PTT arazisini ticaret/konut alanına çevrilmesini ve o şekliyle de araziyi satın almak isteyen Mersin’in önemli ailelerinden birinin devre yaptığını söylemesi bomba etkisi yaratmıştı. Mersin kamuoyu bu ailenin kim olduğuna kilitlenirken, CHP’nin eski il başkanı Özcan Yılmaz, ailenin kim olduğuna ilişkin bomba iddiayı gündeme getirdi: “Kış ailesi!”

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisinin Haziran ayı 1. Oturumunda Yenişehir ilçe sınırlarında bulunan ve Mersin’in en değerli arazileri arasında gösterilen PTT arazisinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından imar planlarında kamu hizmet alanı statüsünden konut/ticaret alanına çevrilmek istemesiyle gündeme gelen MHP’li Meclis Üyesi Mehmet Topkara’nın ortaya attığı iddia Mersin’i sallamıştı.

MHP’li Topkara, “Bu Yenişehir’deki 5.000’lik yapılırken PTT tesisleriyle ilgili o zaman biz Komisyonlara girdiğimizde şehrimizin önemli iş adamlarından bazılarının burayı ticaret/konut olarak talep ettiklerini bunu böyle geçirmek gibi düşüncelerinin olduğunu beyan edildi. PTT de bunu satacakmış, şimdiden bunu böyle yapalım bizler buraya talibiz gibi bu duyumlar bize de geldi komisyonda. Takdir edersiniz ki bu konu size de geldi. Bazı CHP’li Meclis üyeleri bu konuyu size de ilettiler. Bilginiz olsun başkanım böyle de bir konu var dediler. Ama hep beraber buranın kamu hizmet alanı olması için oy verdik. İnşallah öyle de kalır diyorum” diye konuşunca başta CHP’li Seçer ve görüşmeyi bilen CHP’li meclis üyeleri adeta buz kesmişti.

MHP’li Topkara’nın geçtiğimiz yılın son aylarında gündeme gelen PTT arazisi için Mersin’den hangi ailenin devre yaptığı konusu büyük merak uyandırmıştı. Topkara’nın bu aile için CHP’li bazı meclis üyelerinin Seçer’le görüştüğünü söylemesi üzerine gözler CHP’ye çevrilmiş, Büyükşehir’e yakın kaynaklar, bu görüşme için CHP’li meclis üyelerinin devre yaptığını hatta bu ailenin PTT Genel Müdürlüğü ile bile görüştüğünü öne sürmeleri şok yaratmıştı.

İDDİA BU KEZ CHP CENAHINDAN GELDİ: “BU AİLENİN ŞU ANKİ İŞYERLERİNİN İMARI DA USULSÜZ!”

Mersin kamuoyu PTT arazisini ticaret/konut alanına çevrilmesini isteyen ve satın almak için girişimlerde bulunan ailenin kim olduğunu merak ederken, CHP cenahından ortaya atılan iddia bir anda gündeme bomba gibi düştü.

CHP’nin eski Mersin İl Başkanı Özcan Yılmaz, bu ailenin Kış ailesi olduğunu öne sürdü. CHP’li Yılmaz, “Taşucu limanını devreden de PTT eğitim sitesini imara açan da bu kentin düşmanıdır. Kış ailesi yıllardır seçilen farklı belediye başkanları ile yakın ilişkidedir. Şu anki işyerlerinin imarı da usulsüzdür. Foks TV çalışanı İsmail Küçükkaya’nın gücü CHP’yi dizayn etmeye yetmemelidir. Devşirmeler CHP’yi rahat bırakmalıdır. Susuyoruz ama sizlerin ipliğini pazara çıkartmaya hazırız… Büyükşehir ve Yenişehir belediye başkanlarını uyarmak görevimizdir” deyince gözler bir kez daha CHP’li Büyükşehir ve Yenişehir yönetimine çevrildi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle