Hoşgeldiniz  

MERSİN KIRSALININ YAKINDAN TANIDIĞI İSİM AHMET ZAHTEROĞULLARI BERAAT ETTİ!

admin | 05 Eylül 2019 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

“FETÖ üyeliği” suçlamasıyla 15 yıl hapis istemiyle yargılanan eski Bolu Valisi ve Mersin eski İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Zahteroğulları, delil yetersizliği gerekçesiyle beraat etti.

Ankara 17’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına, tutuksuz sanık eski Bolu Valisi ve Mersin Eski İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Zahteroğulları ve avukatları katıldı. Savunması sorulan Zahteroğulları, suçlamaları kabul etmediğini ve örgüt üyesi olmadığını söyledi.

Sanık Zahteroğulları, yargılamanın yaklaşık 3 yıldır sürdüğünü ve hakkında somut bir delil bulunmadığını belirterek beraat talebinde bulundu.

Müzakerenin ardından hükmü açıklayan mahkeme heyeti, delil yetersizliği nedeniyle Zahteroğulları’nın “FETÖ üyeliği” suçundan beraatına karar verdi.

Ahmet Zahteroğulları, bir dönem Mersin kırsalı ve siyasileri tarafından da yakından tanınıyordu. 2003-2006 yılları arasında Mersin Vali Yardımcılığı  ardından 2006-2009 Mersin İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yapan Zahteroğulları, kırsaldaki aktif görüntüsüyle dikkat çekiyordu.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle