Hoşgeldiniz  

KHK İLE TAŞERON İŞÇİLERİN YENİ DÖNEMİ BAŞLADI

admin | 24 Aralık 2017 | Ekonomi, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

KHK ile taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçmesi, 4 Aralık 2017 itibarıyla çalıştırılmakta olanları kapsayarak başlıyor.

Olağanüstü hal kapsamındaki 696 sayılı KHK ile 4/C (geçici) personel statüsü kaldırılarak, bu statüdeki personel 4/B (sözleşmeli) statüsüne geçirildi.

 

696 sayılı KHK’ya göre taşeron işçiler, on gün içinde çalıştıkları idarenin hizmet alım sözleşmesinin yapıldığı birime, sürekli işçi kadrolarında istihdam edilmek üzere yazılı başvurabilecek.

 

KHK ile taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçmesi, 4 Aralık 2017 itibarıyla çalıştırılmakta olanları kapsayacak.

 

YAZILI VE SÖZLÜ SINAV YAPILACAK

 

Taşeron işçiler, sürekli işçi kadrosuna geçebilmek için yazılı ve/veya sözlü ya da uygulamalı sınava alınacak. Sınavda başarılı olanların kadroya geçirilmesine ilişkin süreç 90 gün içinde sonuçlandırılacak.

 

EMEKLİ OLACAKLAR GEÇİŞ YAPAMAYACAK

 

KHK’ya göre taşeron işçilerin sürekli işçi kadrosuna geçebilmesinde, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak şartı yer alacak.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

KHK İLE TAŞERON İŞÇİLERİN YENİ DÖNEMİ BAŞLADI için 1 yorum

  1. Ziya dedi ki:

    Ferata sölede işcileri yalancı şahitliğe zorlamasın işci arkadaşlar sizde yalancı şahitlik yapmakla kendi hakkınızdan olacaksınız haberiniz olsun yazık milletin parasına 2-3 tirilyon su şebekesinde gitti şimdide işciler için 7-8 yüz bin tazminat ödenecek yazık çok yazık

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle