Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ ÖZYİĞİT’TEN FIRINCILARA FLAŞ TEPKİ: “BU VURGUNCULUKTUR!”

admin | 28 Nisan 2020 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Yenişehir Belediye Meclisi’nin Olağanüstü toplantısında konuşan Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Vefa Destek Grubu’na fırıncılar için tahsis ettiği araçları geri çekeceğini söyledi.

Yenişehir Belediye Meclisi olağanüstü toplantısı Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit başkanlığında yapıldı.

Toplantıda konuşan Özyiğit’ten sokağa çıkma yasağı günlerinde paydaşı olduğu Vefa Destek Grubunda yer alan fırıncılara büyük tepki gösterdi. CHP’li Özyiğit, Yenişehir Kaymakamı Mustafa Kılıç’la görüşerek, fırıncılara sokağa çıkma yasağında tahsis ettikleri araçları artık vermek istemediğini söyledi.

“O FIRINCILARI TESPİT ETTİK’”

Özyiğit, “Sokağa çıkma yasağı olduğu günlerde biz fırıncılara lojistik destek sağlamaya çalışıyoruz. Ama araçlarda Yenişehir Belediyesi yazıyor. Son aldığımız duyuma göre fırıncılar 1.25 kuruşa ekmek satarken tezgahlarında 2 TL’ye ekmek satan fırıncılar olmuş. Şimdi Kaymakam Bey ile görüşeceğim ve Yenişehir Belediyesinin araçlarını fırıncılara vermeyeceğiz. Çünkü vatandaş zannediyor ki Yenişehir Belediyesi ekmek satıyor. Yenişehir Belediyesi’nin satıp para aldığı tek ekmek yok, ekmek dağıttık ama para almadık. Yenişehir Belediyesinin araçlarından da faydalanamayacaklar. Bazı fırıncılar ekmeği bir buçuk veya 2 liraya satmışlar bu da vurgunculuktur. Mazotunu, şoförünü ve aracını veriyoruz. Bazı fırıncıların bunu kötüye kullandıklarını tespit etti, o hizmet geri çekeceğiz” dedi.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

CHP’Lİ ÖZYİĞİT’TEN FIRINCILARA FLAŞ TEPKİ: “BU VURGUNCULUKTUR!” için 1 yorum

  1. […] CHP’Lİ ÖZYİĞİT’TEN FIRINCILARA FLAŞ TEPKİ: “BU VURGUNCULUKTUR!”  Paylaş YazdırPDFE-Mail Etiketler: […]

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle