Hoşgeldiniz  

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK PROJEYİ DESTEKLİYORUZ”

admin | 23 Mart 2017 | Ekonomi, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın dün verdiği Emekli’ye TOKİ’den ev müjdesinin yankıları sürüyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz da projeyi desteklediklerini ifade ederek, yerel yönetim olarak her türlü katkı sunmayı istediklerini dile getirdi.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Mersin Şubesi tarafından düzenlenen ‘Emeklilere TOKİ Projesi” Tanıtım Toplantısına katıldı. Toplantıda konuşma yapan Başkan Kocamaz, “TOKİ projesinin emeklilerimiz için ne kadar önemli ve değerli olduğunu biliyor, projeyi Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak biz de destekliyoruz” dedi.

 

Toplantıya, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Türkiye Emekliler Derneği Mersin Şube Başkanı Cemal Akbudak, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda emekli vatandaş katıldı.

 

İnsanoğlunun hayatını insanca sürdürebilmesi için tüm bireylerin öncelikli ihtiyaçlarının karşılanması ve gelecekle ilgili endişelerinin ortadan kaldırılmasının gerekliliğine vurgu yaparak konuşmasına başlayan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Bu da merkezi yönetim ve yerel yönetimlerin yapacağı birçok iyileştirme ile mümkün olacaktır. Biz bu kentin yerel yöneticisi olarak bir kentin gelişmişlik düzeyinin o kentin emekliye, yaşlıya, engelliye verdiği önem ile ölçebildiğinin bilinciyle hareket ediyoruz. Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetlerimizi hayata geçirirken sadece belirli bir kesimin ihtiyaçlarını değil, her kesimin her yaş grubunun, özellikle de baş tacımız yaşlılarımızın öncelikli ihtiyaçlarını esas alıp, ona göre hizmet üretmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

 

YAŞLI DOSTU KENT MERSİN

 

Yaşlı Dostu Kentler içerisinde Mersin’in de yer aldığını belirten Başkan Kocamaz, “Yaşlı Dostu Kent olmak için şehrimizin fiziki yapılarını, sosyal dokularını yaşlı ve emekli vatandaşlarımız için rahat, yaşanılabilir ve huzurlu bir kent haline getirmek için düzenlemeler yaptık. Parklarımızı engelli ve yaşlılarımıza uygun hale getirdik. Kentsel estetik çalışmalarımızda onların rahatça oturabileceği ve vakit geçirebileceği alanlar oluşturduk. Vatandaşlarımızın rahatça yürüyebileceği zeminler kullandık. 111 yeni otobüsümüzle yaşlılarımızın, engellilerimizin hayatlarını kolaylaştırdık. Bu otobüslerimizden tüm Türkiye’de olduğu gibi 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız yararlanmaktadır. Kent mezarlıklarımızda yaşlılarımızın mezarlık içi kolay erişimini sağlamak için golf arabalarımızı hizmete sunduk ve onlara erişim kolaylığı sağladık” şeklinde konuştu.

 

“YEREL YÖNETİMLER OLARAK GEREKEN DESTEĞİ VERMEYE HAZIRIZ”

 

Yaşlı Yaşam Merkezi sayesinde yaşlıların sosyal hayata katılımlarını sağlayarak ruhsal huzuru olan bir merkez sağladıklarını dile getiren Başkan Kocamaz, “Hizmete sunduğumuz hasta nakil araçlarımızdan en çok yaşlı vatandaşlarımız yararlanmaktadır. Gezici sağlık araçlarımız ile kente gelmeye takati olmayan köydeki vatandaşlarımızın ayağına kadar gittik, gitmeye de devam ediyoruz. Bir kentin gelişmişliği o kentin yaşlı ve emekli vatandaşların mutluluğu ile doğru orantılıdır. Göreve geldiğimizde eksik kalan bu kısmı layıkıyla tamamlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Şu an ülkemizde emekli olup hala konutu olmayan binlerce vatandaşımız var. TOKİ projesi yıllardır ev sahibi olamayan vatandaşımız için önemli bir projedir. Bu proje hayata geçtiğinde emeklilerimiz için güzel bir emeklilik hediyesi olacaktır. Aynı zamanda emeklilerimiz için ikinci bahar olacaktır. TOKİ projesinin emeklilerimiz için ne kadar önemli ve değerli olduğunu biliyor, projeyi Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak biz de destekliyoruz. Bu projeye yerel yönetim olarak yapabileceğimiz katkıyı vermeye hazır olduğumuzu sizin huzurunuzda ifade ediyoruz” dedi.

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle