Hoşgeldiniz  

AK PARTİ MERSİN’DE 4’TEN 3’E DÜŞTÜ! AK PARTİLİ ELVAN MİLLETVEKİLLİĞİNDEN İSTİFA EDİYOR!

admin | 10 Kasım 2020 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın, Hazine ve Maliye Bakanlığı’na atanmasıyla birlikte meclisten istifa eden milletvekili sayısı 5’e yükselecek. Mersin’in temsiliyeti de 13’ten 12’ye düşüyor.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde bakan olarak atanan milletvekillerinin, sistemin gereği olarak milletvekilliğinden istifa etmesi gerekiyor. Daha önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve görevden affı kabul edilen Hazine Maliye Bakanı Berat Albayrak milletvekilliğinden istifa etmişti.

Bakan olarak atanan TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfü Elvan da milletvekilliğinden istifa edecek. Böylece 27’nci Dönem Meclisi’nde bakan olan 5 milletvekili istifa etmiş olacak. Elvan’ın istifasıyla TBMM’deki milletvekili sayısı 584’e AK Parti’nin milletvekili sayısı ise 289’a düşecek.

MERSİN MİLLETVEKİLİ SAYISI 12’YE DÜŞTÜ

Elvan’ın Milletvekilliğinden istifasıyla Mersin’in TBMM’de temsil sayısı da bu dönem için 12’ye düşüyor. AK Partili Elvan’ın istifasıyla Mersin AK Parti 3, CHP 3, MHP 2, İYİ Parti 2, HDP 2 olarak Meclis’te sandalye sayısıyla temsil edilecek.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle