Hoşgeldiniz  

SALATALIK VE DOMATESİ İHRACATINDA UMUT KIRAN GELİŞME…

admin | 24 Mart 2017 | Ekonomi, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Rusya Federal Veteriner ve Bitki Sağlığı Gözetim Servisi (Rosselhoznadzor) Basın Sözcüsü Yuliya Melano, Türk ürünlerine getirilen mevcut kısıtlamaları kaldırmayı planlamadıklarını açıkladı.

Rus Tarım Bakanlığı, Mart ayının başında karanfil, soğan, arpacık soğan, karnabahar, brokoli, tuz, sakız gibi ürünlerin Türkiye’den ithaline izin veren hükümet kararnamesi yayınlandı.

 

Dondurulmuş et, tavuk ve hindi sakatatları, taze ve soğutulmuş domates, salatalık ve turşu, taze üzüm, elma, armut, çilek ise yasaklı ürünler listesinde kaldı.

 

“ÖNCE TÜRKİYE KISITLAMALARI KALDIRSIN”

 

Rusya Tarım Bakanlığı, konuya ilişkin açıklamasında Türk meyve ve sebzelerinin Rus pazarına sevkiyatı üzerine kısıtlamaların tam veya kısmi olarak kaldırılmasına ilişkin sorunun, Türk tarafının Rus mallarına yönelik kısıtlamalarının kaldırılması ile birlikte ele alınması gerektiğini vurguladı.

 

TÜRKİYE BUĞDAY ÜRETİMİNİ DURDURMUŞTU

 

Tarımsal İhracatçıların Ulusal Birliği, Türk yetkililerin 15 Mart’tan beri Rusya’dan buğday, mısır, ayçiçeği küspesi ve bitkisel yağ ithalatı için lisans vermesini durdurdu. Bu durumun da Rusya’dan ithalat edildiği tarım ürünleri üzerine ambargo kurulması anlamına geldiği bildirildi.
ortakoy
bagcilar
cihangir

Paylaşın:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.