Hoşgeldiniz  

ÖZGECAN ANILIYOR!

admin | 11 Şubat 2017 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

ÖZGECAN ANILIYOR!

Mersin’de evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen 19 yaşındaki Özgecan Aslan’ın yüreklerdeki acısı, aradan geçen iki yıla rağmen dinmezken, kadına yönelik şiddetin simgesi olmasıyla Türkiye’nin hafızasına derin izler bıraktı.

özgecanmertsinanmamesajıkkerdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin’de 2 yıl önce öldürülen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ı andı.

 

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabından paylaşımda bulunan Erdoğan, “Tam iki yıl önce vahşi bir cinayet sonucu genç yaşında hayatını kaybeden Özgecan Aslan kızımızın acısı yüreğimizde hala çok derin, çok taze.” ifadesini kullandı.

 

Özgecan Aslan cinayetinin, kadına yönelik şiddetin durmaksızın mücadele edilmesi gereken bir sorun olduğunu topluma anlattığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

 

“Özgecan ve kaybettiğimiz tüm canların hatırasını yaşatmak, kadına yönelik şiddete her zaman güçlü bir şekilde ‘Dur’ demekle mümkündür. Biricik kızımız Özgecan’ı bu vesileyle rahmetle yad ediyor, kadına yönelik şiddetin ülkemizde ve tüm dünyada son bulmasını diliyorum.”

 

KILIÇDAROĞLU’NDAN DA ÖZGECAN MESAJI GELDİ

 

Özgecan Aslan ölümünün ikinci yılında sosyal medyadan yapılan paylaşımlarla anılıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da Özgecan Aslan’ın ölümünün ikinci yılında anma mesajı yayımladı.

 

Kılıçdaroğlu mesajında, “Özgecan Aslan vahşice katledileli tam 2 yıl oldu. Güzel evladımızı rahmetle anıyor, kadın cinayetlerinin son bulmasını diliyorum.” dedi.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.