Hoşgeldiniz  

MİNİBÜSÇÜLER ZAM İSTİYOR

admin | 27 Ocak 2017 | Ekonomi, Genel, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MİNİBÜSÇÜLER ZAM İSTİYOR

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, dolardaki sürekli yükselişin akaryakıt fiyatlarına ve yedek  parçaya zam olarak yansıdığına dikkat çekerek; zamdan en çok ulaşım sektöründe hizmet veren esnafın etkilendiğini söyledi. Yaklaşık iki yıldır ulaşım fiyatlarına zam yapmadıklarını hatırlatan Biricik, minibüsçü esnafının artık zam istediğini dile getirdi.

minibüszammıazizbiricik

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik, minibüsçü esnafının sorunlarını anlattı.

 

Türkiye’de yaşanan terör, başkanlık sistemi tartışmaları, dövizdeki yükseliş gibi sorunların esnafa yansıdığını söyledi.

 

Dolardaki sürekli yükselişin ulaşımda hizmet veren esnafı olumsuz etkilediğine dikkat çeken Başkan Biricik, “Akaryakıta yapılan zam had safhaya ulaştı. Sektör; akaryakıta, yedek parçaya, işçiliğe gelen zamlardan etkileniyor. Esnaf emeğinin karşılığını alamıyor. Mersin’de senede bir ya da 3 senede bir yapıyoruz” dedi.

 

ESNAF ÜZERİNDEKİ KAMBURUN ALTINDAN KALKAMIYOR

 

Toplu taşıma yapan minibüs esnafının bir çift ayakkabı alacak parası olmadığını ifade eden Başkan Biricik, esnafın vergisini, oda aidatını dahi ödemekte zorlandığını belirterek, şunları söyledi:

 

“Esnaf kamburun altından kalkamıyor. En azından 25 kuruş zam yapılsa; esnaf ayakta kalabilir. O kadar zor hayat yaşıyoruz ki; esnaf her gün sorunlarını bize dile getiriyor. Yaşanan sorunları halk da görüyor belediye de görüyor. Yaşananlar ortada. Kısaca esnaf sıkıntıda.”

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.