Hoşgeldiniz  

BOMBA KULİS: MHP’Lİ MAĞDUR İŞÇİLER GÖLGELİ VE KILAVUZ’A ÖFKELİ

admin | 05 Mayıs 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Gezi olaylarına destek verdiği ortaya çıkan il başkan yardımcısını il divanına atayan MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un CHP’li Seçer yönetiminin mağdur ettiği ülkücü işçiler için Seçer’le görüşme yaptığı ve karşılığında verdikleri işçi listesini kurtardıkları, ardından yaptıkları anlaşmaya sadık kalmadıkları iddiası Mersin siyasi kulislerini salladı.

Sansasyonelhaber.net/ÖZEL HABER – 31 Mart yerel seçimlerinden beri sadece Mersin’in değil Türkiye’nin gündemine oturan ülkücü/muhafazakar kökenli işçilerin CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer yönetimi tarafından adeta kıyıma uğraması hala çözümsüz bir şekilde duruyor. Sayıları iki binleri bulan ve haksız ve hukuksuz bir şekilde işlerinden edilen işçiler Mahkemede tazminat ve işe dönüş davalarını kazanmalarına rağmen halen umutsuzca bekleyişlerini sürdürüyor.

Mahkemeyi kazanan işçilere hak ettikleri tazminatı vermek yerine “Bekleyin, para yok” diyen CHP’li Yönetimin bu haksız tutumu sürerken, MHP cephesinden ortaya atılan iddialar Mersin kamuoyuna bomba gibi düştü.

Ülkücü işçilerin haksız ve hukuksuz bir şekilde işlerini kaybetmeye başlamasının ardından MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz’un ülkücü kökenli işçilerin sorunlarını çözmek için CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’le görüştüğü öne sürülmüştü. O görüşmeyle ilgili bugün şok iddialar ortaya atıldı.

KAYNAKLAR KONUŞTU, KILAVUZ-SEÇER-GÖLGELİ NE GÖRÜŞTÜ?

MHP il yönetimine yakın kaynaklar, görüşmede mecliste çoğunluğu bulunduran MHP’nin İl Başkanı Gölgeli ve Mersin Milletvekili Kılavuz’un CHP’li Seçer’e liste verdiği ve bu listedeki isimlerin işten çıkartılmamasını istediklerini öne sürdü. Seçer’in bu listeden 20 kişiyi kabul ettiği ve işten çıkarılmayacağı garantisi verdiği iddiası kulisleri sallarken, MHP’li Kılavuz’dan gelen şok özel istek görüşmeye damgasını vurdu. İddiaya göre İmar A.Ş. bünyesinde çalışan MHP’li Kılavuz’un kardeşi Ramazan Kılavuz için işten “tazminatını alarak çıkarılması” yönünde talepte bulunduğu kaydedildi. Seçer’İn de bu talebi kabul ettiği ve İmar A.Ş’de hafriyat sorumlusu olarak görev yaparken, “tazminatını alarak” işten çıkarıldığı iddia edildi.

Olcay Kılavuz’un kardeşinin de bu görüşmeden sonra Büyükşehir’le bağlarının kopmasının ardından Gölgeli ve Kılavuz’un Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın yanına gittiklerini iddia eden MHP’li kaynaklar, Büyükşehir’de işlerini kaybeden bazı işçilerin az sayıda da olsa Toroslar bünyesinde işbaşı yaptırılması için ricacı olurken, Kılavuz’un kardeşinin de Toroslar Belediyesi’nde işe başlaması için talepte bulunduğunu ileri sürdü. Bu görüşmenin ardından Olcay Kılavuz’un kardeşi Ramazan Kılavuz’un Toroslar Belediyesi’nde “Sözleşmeli Memur” olarak iş başı yaptırıldığı kaydedildi.

MHP’Lİ KILAVUZ TBMM’DE SÜREKLİ KONUŞUNCA, SEÇER HER ŞEYİ DEŞİFRE ETTİ!

Ülkücülere baskıların artmasının üzerine MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM Genel Kurulu’nda ve basın odasında kamuoyuna açık şekilde sürekli olarak CHP’li Seçer’i şikayet etmesi üzerine Vahap Seçer patladı ve Olcay Kılavuz’un kardeşi Ramazan Kılavuz ile ilgili yapılan görüşmeyi deşifre etti.

Vahap Seçer’in Belediye Meclisinin 2021 yılı Ocak Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşiminde Olcay Kılavuz’a hitaben kamuoyuna açıkladığı “Soralım bakalım; kardeşi ben yönetime geldiğimde hangi birimde kaç para maaşla çalışıyormuş? Şu anda bizden ayrılınca kaç para tazminat almış? Bir soralım. Bana ahlak dersi veriyor herkes aynaya baksın. Tabanını da yanıltmasın. Tabanında binlerce insan aç geziyor. Ama o milletvekilinin kardeşi binlerce lira maaş alacak sonra bana ahlak dersi verecek, halkı kandıracak” diyerek Ramazan Kılavuz’un “tazminatını alarak” işten çıkarıldığını açıklaması işlerinden edilen yüzlerce mağdur ülkücü işçiyi şok etti.

MAĞDUR ÜLKÜCÜ İŞÇİLER ŞOKTA!

Mahkemeyi kazanmalarına rağmen işlerine dönemeyen ve Büyükşehir’den “Para yok” gerekçesiyle tazminatlarını alamayan işçiler dururken, Olcay Kılavuz’un kardeşinin tazminatını alarak işten çıkarılması da ülkücü tabanda büyük rahatsızlık yarattı.

MHP İl Başkanı Gölgeli ve Mersin Milletvekili Kılavuz’un belli isimler için inisiyatif kullanarak hem işten çıkarılmalarının engellemesi hem de Toroslar Belediyesi’nde işbaşı yaptırılmasının mağdur edilen diğer ülkücü işçilerde büyük hayal kırıklığı yarattığını savunan kaynaklar, şimdilerde arası açık olan Gölgeli ve Kılavuz’un kendilerine yakın isimleri savunarak MHP Mersin teşkilatını dizayn ettiği iddiası büyük yankı uyandırdı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

BOMBA KULİS: MHP’Lİ MAĞDUR İŞÇİLER GÖLGELİ VE KILAVUZ’A ÖFKELİ için 1 yorum

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle