Hoşgeldiniz  

AK PARTİ İLÇE BAŞKANINDAN SKANDAL MESAJ: “MAAŞINIZI ALDIĞINIZDA ÖDEMEYİ YAPIN”

admin | 31 Ekim 2018 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Bozyazı’da AK Parti İlçe Başkanlığı tarafından İŞKUR’a iş için başvuran vatandaşlardan işe alınmaları hâlinde İlçe Başkanlığı’na 200 TL bağışta bulunmaları istendiği ortaya çıktı. Konuya ilişkin CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak yanıtlanması için TBMM Başkanlığı’na soru önergesi verdi. CHP Bozyazı İlçe Başkanı Nevzat Turgay ise yaşananlara ateş püskürdü: “Milletin 2 kuruş aldığı maaşa bile göz diktiler. Kurayla işe alınan bir vatandaşın da eşi CHP Sandık görevlisi olduğu için işe kaydını yapmadılar. Partizanlığın ne boyutlara geldiğini üzülerek takip ediyoruz!”

Bozyazı’da İŞKUR tarafından işe alınan vatandaşlardan para istendiği iddiası Türkiye gündemine yerleşti. İddialar da AK Parti Bozyazı İlçe Başkanı Kerim Ataş’ın attığı mesajla ortaya çıkması ortalığı ayağa kaldırdı. Konuyla ilgili CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen soru önergesi verirken, yaşananlara CHP Bozyazı İlçe Başkanı Nevzat Turgay da sert tepki gösterdi.

 

KURADA ÇIKANLARA SMS

 

İddiaya göre AK Parti Bozyazı İlçe Başkanı Kerim Ataş’ın İŞKUR tarafından işe alınan kişilere gönderdiği SMS’te ‘Değerli çalışanlarım, ekim ayının sonuna kadar daha önce de bahsettiğim gibi partimizin giderleri için bir defaya mahsus bağış makbuzu karşılığında 200 TL talep edilmektedir. Maaşınızı aldığınızda da yönetim kurulu üyemiz Mehmet Küçüktop’a ödemeyi yapabilirsiniz. Katkılarınız için teşekkür ederim” ifadeleri yer aldı.

 

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI’NDAN ŞOK İTİRAFLAR

 

BirGün Gazetesi’nden Burak Atabay’a konuşan AK Parti İlçe Başkanı Kerim Ataş, İŞKUR’a başvuranların telefon numaralarına İŞKUR tarafından ulaştığını ve işe giren herkese de bu mesajı gönderdiğini kabul etmesi de skandalı gözler önüne serdi. Ataş’ın konuyla ilgili olarak da BirGün Gazetesi muhabirine, “Bu olay gerçekten gündem oldu, ben de İŞKUR’cuları topladım. Dedim ki, para alma konusunda böyle bir zorunluluk yok. Bizde partiye bağış her zaman vardır. Cumhurbaşkanımıza bile 1-2 milyon insan destek için sıraya girdi. Biz zorlamayla bir şey yapmıyoruz. Zaten İş-Kur da başına bela aldı ilanları açarak. 347 kişi başvurdu işe. Biz kriter koyduk. Dedik ki, bir evde bir kişi çalışacak. Çorba kaynasın mantığı bu. Daha önce İş-Kur’la işe girmiş kişi, sonra kadroya girmiş. Ama sonra ne yapmış, biliyor musun? Eşini, çocuğunu, gelinini yazarak ailece müracaat etmiş. 40 kişilik kontenjan veriyorlar bize. 347 kişi işe başvuruyor. Bu sefer 300 kişi küstürüyorsun. Bu da işin içinden çıkılmaz bir hale soktu olayı. Dedik ki, geçen sene çalışanları nadasa bırakalım. İş-Kur’dan listeyi aldık. Parti olarak ihtiyaç sahiplerini taradık. Adamın 5 dönüm muz serası var. Bu kadar sera, adamı uçurur. Ben Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na bu kişilerin olduğu bir liste gönderdim. ‘Bu ihtiyaç mı, değil mi?’ diye sordum. 15 kişinin başvurduğu mahallede başvuruları böyle 5’e düşürdük. Çağırdık buraya. 2 kişilik kurayı çektik. Kuraya gelinini, çocuğunu yazdırıp da çıkamayanlar hopladı. Olay da bundan ibaret” dediği öne sürüldü.

 

CHP MİLLETVEKİLİ’NDEN SORU ÖNERGESİ

 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen de konuyu TBMM’ye taşıdı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın cevaplanması istemiyle soru önergesi veren Antmen, “AKP İl ve İlçe Teşkilatları ile İŞKUR arasında direk ya da dolaylı bir ilişki bulunmakta mıdır? İşe alımlarda İŞKUR bölge birimleri; AKP İl ve İlçe başkanlığının oluru ile mi işe alım yapmaktadır’ diye sordu.

 

CHP İLÇE BAŞKANI SANSASYONEL’E KONUŞTU: “MİLLETİN ALDIĞI 2 KURUŞA BİLE GÖZ DİKTİLER”

 

CHP Bozyazı İlçe Başkanı Nevzat Turgay da Sansasyonel Haber Gazetesi’ne açıklamalarda bulundu. AK Parti İlçe Başkanlığı’nı vatandaşların aldığı maaşta gözü olmakla itham eden Turgay, “İnsanları iş vaadiyle partiye üye yapıyorlar. İşe girenlerden de komisyon alıyorlar. Yazık değil mi? Yurttaşlar 2 kuruş için iktidar kapısında yatıyor bir de yetmezmiş gibi bunun için komisyon ödüyorlar. Kibarcası komisyon, bunun adı resmen haraç. Partizanlık ne boyutlara geldi, görün” dedi. CHP Bozyazı İlçe Başkanı Nevzat Turgay, CHP’li bir vatandaşın yaşadıklarını da anlatarak, iddiaya yeni bir boyut kazandırdı.  Turgay, “İŞKUR’a başvuran ve çalışmaya başlayacakken eşi CHP’li olduğu tespit edildiği için bir kadının işe girişini iptal ettirdiler. Partilimizin eşi kurada çıkıyor ve görevlendirildiği okulda temizlik görevine başlıyor. Ardından AKP İlçe yönetimi tarafından eşinin CHP’nin sandık görevlisi olduğunu öğrendikleri için işe başlayamayacağı söyleniyor. Bu kura nasıl iptal ediliyor? Bir yurttaşın hakkı nasıl gasp ediliyor görün. Kimsenin de gıkı çıkmıyor. Olan yurttaşlarımıza oluyor” diye konuştu.

Paylaşın:
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.