Hoşgeldiniz  

2019 SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE İTTİFAKA İZİN VEREN DÜZENLEMELER İÇİN START VERİLDİ

admin | 06 Kasım 2017 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

2019 SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE İTTİFAKA İZİN VEREN DÜZENLEMELER İÇİN START VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 seçimlerinde partiler arası ittifaka izin veren bir yasa değişikliğinin talimatını verdiği bildirildi.

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi’nin iddiasına göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2019 seçimlerinde partiler arası ittifaka izin veren bir yasa değişikliğinin talimatını verdi.

 

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugün ki köşe yazısında yine çok konuşulacak ve siyasi gündemi uzun süre meşgul edecek iddialarda bulundu. Selvi çok önemli değişikliklerin geleceğini, seçim barajının yüzde 7 ile 5 arasında gidip geldiğini söyledi.

 

İşte Abdülkadir Selvi’nin köşe yazısında seçimlere yönelik iddiaları;

 

“İttifaklar konusunda AB ülkelerindeki sistemin üzerinde duruluyor. Partiler seçimlere girmeden önce hangi partilerle ittifak yapacaklarını kamuoyuna deklare edebilecekler. Buna imkân sağlanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uyum yasalarında ittifaka imkân sağlayan bir düzenleme yapılmasını istediği söyleniyor. Bu durumda AK Parti, MHP ile ittifak yapabilecek. CHP’nin içinde HDP’nin de yer aldığı ‘Hayır Bloku’ ile ittifak yapabilmesi gibi. Bu hesaplar, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak ve yüzde 50 artı 1’i sağlama almak için yapılıyor.”

Paylaşın:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

2019 SEÇİMLERİ ÖNCESİNDE İTTİFAKA İZİN VEREN DÜZENLEMELER İÇİN START VERİLDİ için 1 yorum

  1. ziya dedi ki:

    feratda chpyemi geciyor derviş bilbord kardeşliğinden başlamışlar işe

EN SON HABERLER

© 2020 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.