Hoşgeldiniz  

YAZIŞMALAR ÇÖZÜLDÜ… IP NO’LARI TAMAM, KİMLİK TESPİTİ BEKLENİYOR

admin | 29 Mayıs 2017 | Dünya, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Büyükşehri Belediyesi’ne gerçekleştirilen FETÖ operasyonlarının ardından başlatılan soruşturmalarda şok bir yazışma ele geçirildi. Ele geçirilen yazışmaları yapanların IP’lerinin tespit edildiğini ve kimlik tespitine çalışıldığı öne sürüldü.

Sansasyonelhaber.net / ÖZEL HABER – 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından yurt genelinde başlatılan FETÖ operasyonları Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni de vurmuştu. Bu operasyonların ardından Büyükşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreteri dahil çok sayıda daire başkanı ve çalışanı tutuklanmıştı.

 

Büyükşehir’e gerçekleştirilen FETÖ operasyonunun ardından başlayan Mahkeme’nin 3. Oturumunda tanık olarak dinlenen Başkan Burhanettin Kocamaz, operasyonu kumpas olarak nitelemişti. Emniyet içinden bazı üst düzey isimlerin bazı gazetecilerle işbirliği yaparak hayal ürünü haberler doğrultusunda operasyon gerçekleştirdiğini savunan Kocamaz’ın ifadesindeki detaylar ulusal basında da geniş yankı uyandırmıştı.

 

YAZIŞMALAR ORTAYA ÇIKTI

 

Bugün ortaya çıkan şok bir belge, Kocamaz’ın ifadesinde belirttiği kumpas iddialarını daha da sağlamlaştırdı. Bazı mesajlaşmaları ele geçiren istihbarat birimlerinin yazışmaların yapıldığı IP numaralarını tespit ettiği, şimdi de IP’lerin kimlerin adına kayıtlı olduğu üzerinde çalışma yaptıkları iddia edildi.

 

29 Ekim 2016’da yazılan mesajların IP adreslerinin birisinin Mersin diğerinin de İstanbul olduğu istihbarata yakın kaynaklar tarafından öne sürüldü. Kaynaklar, IP numaralarından elde edilen veriler ışığında kullanıcılardan birinin Türk Telekom IP’si kullandığını diğerinin de Türksat Uydu net kullanıcısı olduğunun tespit edildiğini iddia etti.

 

“KOCAMAZ İYİCE KÖŞEYE SIKIŞACAK”

 

Şfr Pelin ve Polat takma isimli kullanıcılara ait olduğu öne sürülen yazışmalarda Büyükşehir operasyon dosyasının ellerine geçtiğini ve dosya doğrultusunda “emirlerinin” beklendiği kaydediliyor. Emir veren konumda olduğu tahmin edilen Polat kod adlı kullanıcının da dosyayı iyice inceleyerek eksiklik olmaması konusunda uyarı yapması dikkat çekiyor. Yine Polat kod adlı kullanıcının Başkan ve Müdürlerle beraber yüklenici firmalara da nefes aldırılmaması konusunda talimat verdiği görülüyor. Yazışmalardaki en dikkat çeken bölüm ise Polat’ın operasyon hakkındaki yorumu oluyor. Polat, “Kocamaz bakalım bu sefer ne yapacak? İyice köşeye sıkışacak, bizi hafife almak ne görecek. Zaten alımlar başladığında sıra ona da gelir” demesi yazışmalarda en dikkat çeken ayrıntı olarak dikkat çekiyor.

 

BÜROKRAT KİM?

 

Yazışmalarda dikkat çeken bir diğer unsur da “bürokrat” meselesi. Polat kod adlı kullanıcının “Bürokratla görüştünüz mü?” sorusunun karşılığında verilen cevapsa daha da ilginç: “Efendim onu aradım ama pek güvenmiyorum. AKP’li vekillerle iletişimde!” Bunun üzerine Polat, “Onun ipi elimizde sen dediğimi yap” demesinin ardından “Bürokrat”ın da kim olduğu da başka dikkat çeke ayrıntı olarak yer alıyor.

 

İŞTE ŞOK MESAJLAŞMA

NOT: HABERİN KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILMASI YASAKTIR!

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

YAZIŞMALAR ÇÖZÜLDÜ… IP NO’LARI TAMAM, KİMLİK TESPİTİ BEKLENİYOR için 1 yorum

  1. garip tuna dedi ki:

    UFUKları açık heriflerin.. Bi insan bu kadar mı muhteris olur arkadaş. Sanki ortada bir emniyet müdürlüğü gibi bisey var iki kişide savaşıyor sanki 15 temmuzdan dolayı bi taraf hazine bulmus gibi onu kullanıyor. İnsan bu UFUKla YAŞAR mı?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle