Hoşgeldiniz  

SON DAKİKA… MERSİN KIZARDI, YENİ YASAKLAR GELDİ… HAFTA SONLARI EVDEYİZ, RAMAZAN’DA RESTAURANTLAR SADECE PAKET ÇALIŞACAK!

admin | 29 Mart 2021 | Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında tüm Türkiye’nin beklediği yeni koronavirüs kararlarını açıkladı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin güncellenen yeni koronavirüs risk haritasını Türkiye’nin beklediği yeni koronavirüs kararlarını açıkladı.

Mersin güncellenen son risk haritasında kırmızı yani çok yüksek riskli iller arasında yer aldı. İşte Cumhurbaşkanından o açıklamalar:

İŞTE MERSİN’İ BEKLEYEN YENİ YASAKLAR:

Çok yüksek riskli grubu temsil eden kırmızı kategorideki iller nüfusumuzun yüzde 80’ini temsil eden 58 şehre ulaşmıştır. Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21:00 ve sabah 5 olarak her gün devam edecektir. Kırmızı kategorideki illerde pazar günü uygulanan kısıtlama artık cumartesi ve pazar olarak sürecektir. Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın yüzde 50 kapasite şekilde çalışabilecektir.

Kapanma saati sonrası ve sokak kısıtlaması günlerindeki paket servisi devam edecektir.

RAMAZAN AYINDA EVDEYİZ!

Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecektir.

Kafe ve lokantalara bazı katkılar sağlayacağız. Nisan ve Mayıs aylarınca normalleşme ve izin kapsamın sigorta desteğinden yararlanamayan lokanta ve kafe çalışanlarının primleri desteklenecek nakdi yardım yapılacaktır.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle