Hoşgeldiniz  

SANSASYONEL’DEN DEV YAZI DİZİSİ… 1 YILDA CHP’Lİ SEÇER’DEN DEV BORÇ! -1

admin | 08 Mayıs 2020 | Ekonomi, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

31 Mart 2019 seçimlerinin ardından göreve gelen CHP’li Vahap Seçer döneminin mali bilançosu ortaya döküldü. Önceki dönemde 5 yıl için devralınan borçla Seçer döneminin 1 yıllık açık hesap borcu görenleri dehşete düşürdü.

sansasyonelhaber.net/Özel Haber – CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un “Belediyeler eğer destek gelmezse önümüzdeki süreçte maaş bile ödemeyecek duruma gelecek” açıklamasının ardından gözler CHP’li Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne çevrilmişti.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından göreve gelen CHP’li Vahap Seçer’in de bir kez daha Meclisi borçlanma talebiyle olağanüstü toplantıya çağırma hazırlığı içinde olması, Mersin Büyükşehir’in mali gidişatını kamuoyu nezdinde iyice tartışılır hale getirmişti.

Sansasyonel Haber, CHP’li Vahap Seçer dönemindeki mali tabloya ulaştı. Büyükşehir Belediyesi’nin ekonomik durumunu gözler önüne seren raporun detaylarında dikkat çeken önceki dönem kıyaslaması ise şok yarattı.

Her fırsatta “Belediyeyi 3 Milyar borçla devraldım” diyerek hizmet edememe gerekçesini önceki döneme bağlayan CHP’li Seçer’in “rakamlarla” nasıl oynadığı ve kamuoyunu nasıl yanılttığı da ortaya çıkan tabloyla gözler önüne serildi.

CHP’li Vahap Seçer’in yeni dönem bilançosunu birkaç haberlik yazı dizisi şeklinde kamuoyuna duyuracak olan Sansasyonel Haber, bilançodaki ilk verileri de kamuoyuna aktardı.

CHP’li Vahap Seçer’in 1 yılı geride bıraktığı görevde ikinci kez borçlanma yetkisi için Meclis’te nabız yoklaması yaptığı günlerde, sürekli olarak önceki dönem suçlamasıyla ilgili şok gerçeklere ulaştı.

5 YILDA DEVRALINAN BORÇ 664 MİLYON TL

Büyükşehir’in verilerine göre 31 Mart 2019’da CHP’li Seçer’in devraldığı tahakkuk eden borç miktarı 446 Milyon 588 Bin TL, tahakkuk edilmeyen borç miktarı da 217 Milyon 577 Bin TL olmak üzere toplam 664 Milyon 165 Bin TL olarak kayıtlarda yer aldı.

SEÇER HİZMET ETMEDEN 1 YILDA 501 MİLYON TL BORÇ YAPTI!

Bilançodaki esas bomba ise 1 yıllık CHP’li Seçer döneminin borçları oldu. Taş Bina’daki kayıtlara göre Büyükşehir’in 1 Nisan 2019-31 Aralık 2019 dönemi borçlarının 332 Milyon 713 Bin TL, 1 Ocak 2020-30 Nisan 2020 döneminde ise 168 Milyon 460 Bin TL olmak üzere toplam 501 Milyon 173 Bin TL olarak kayıtlara geçti.

Önceki dönemde yapılan hizmetlerin ardından 5 yılda bırakılan 664 Milyon TL’lik borcun ardından, doğru düzgün hizmet etmeyen CHP’li Seçer’in 1 yılda nasıl 501 Milyon TL’lik borç yaptığı da kamuoyunda büyük merak uyandırdı.

YARIN: BANKA KREDİLERİ RAKAMLARI ÜZERİNDEN OYNANAN BÜYÜK OYUN!

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SANSASYONEL’DEN DEV YAZI DİZİSİ… 1 YILDA CHP’Lİ SEÇER’DEN DEV BORÇ! -1 için 1 yorum

  1. Tarsuslu dedi ki:

    Çok güzel yazmışsınız tebrik ederim bunların amacı hizmet etmek degilki bunlar amacı yolundalar

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle