Hoşgeldiniz  

SALGIN KRİZİ MİNİBÜS ESNAFINI VURDU: ALINAN KARARI DESTEKLİYORUZ AMA BİZ DE ÖLÜYORUZ!

admin | 25 Mart 2020 | Ekonomi, Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, tüm dünya ile birlikte Türkiye’yi de etkisi altına alan Koronavirüse karşı verilen küresel mücadele nedeniyle minibüsçülerin zararına çalıştığını belirterek, “Biz de alınan kararları destekliyoruz. Ancak evine ekmek götürmek zorunda olan esnafımızın desteklenmesi için acil önlemler alınmalı” çağrısı yaptı.

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, yaptığı açıklama ile minibüsçü esnafının durumuna dikkat çekti.

Başkan Biricik, “Uzmanlar, tüm dünyayı etkisine alan koronavirüs salgınından korunmak için gerekmedikçe evden çıkmayın uyarısı yapıyor. Sosyal hayatı derinden etkileyen salgın nedeniyle toplu taşıma araçlarındaki kullanım yok denecek kadar azaldı.

“HEPTEN BİZ ESNAFLARI BİTİRDİ”

Mersin minibüsçüleri zararına çalışıyor. Son yarı yarıya çalış, 7 kişiden fazla yolcu alma uygulaması hepten biz esnafları bitirdi. Bizler de halk sağlığı adına alınan bu kararları önemsiyoruz. Esnaf olarak alınan kararlara ‘önce sağlık’ diyerek harfiyen uyuyoruz. Ancak evine ekmek götürmek zorunda olan minibüsçü esnafımız, ekonomik olarak en çok etkilenen kesimde. 

KORONA BİZ ÖLDÜRMEZSE KRİZ ÖLDÜRECEK

Esnafımız kendi sağlığını riske atarak sokağa çıkmak zorunda kalıyor. Bizler de can taşıyoruz. Bizler de tedirginlik yaşıyoruz. Evine ekmek götürmek zorunda. Tedbir alınmadığı takdirde Korona biz öldürmezse kriz öldürecek” dedi.

MAZOTTA İNDİRİM YAPILSIN

Alınabilecek tedbirleri de paylaşan Başkan Biricik, “Yaşanan bu salgını hep birlikte aşacağımıza inancım tam. Bugün birlik olma zamanı. Ancak hastalıkla mücadele ederken ekonomimizi de korumamız gerekiyor. Sadece Mersin değil, tüm Türkiye’deki minibüsçü esnafımız aynı durumda. Bu konu ile esnafım adına, ilgili yetkililerin minibüsçü esnafına da mazot ÖTV’sinden indirim yapılmasını talep ediyoruz. Herkese sağlıklı günler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SALGIN KRİZİ MİNİBÜS ESNAFINI VURDU: ALINAN KARARI DESTEKLİYORUZ AMA BİZ DE ÖLÜYORUZ! için 1 yorum

  1. Muhammet Eryılmaz dedi ki:

    Başkana katılıyorum Mersin çok sıkıntılı

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle