Hoşgeldiniz  

SAĞLAR’A İHRAÇ YOLU AÇILDI, KILIÇDAROĞLU İÇİN İSTİFA İDDİASI ÇIKTI

admin | 08 Mayıs 2017 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar 18’e karşı 38 oyla, ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildi. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu ise gece yarısı attığı tweet ile ağabeyinin Cuma günü istifa edeceğini paylaştı.

CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu için “Tek adam oldu” diyerek olağanüstü kurultay çağrısı yapan  CHP  Mersin  Milletvekili  Fikri Sağlar, partiden ihraç edilmesi istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.

 

18’E KARŞI 38 OYLA İHRAÇ İSTEMİ

 

Çarşamba günkü Merkez Yönetim Kurulu toplantısında,  Mersin  Milletvekili  Fikri Sağlar hakkında disiplin soruşturması başlatılması için PM’den talepte bulunulmasına oy birliği ile karar verilmişti.  CHP Parti Meclisi (PM) Sağlar’ın tedbirli olarak Yüksek Disiplin Kuruluna (YDK) sevkini görüşmek üzere saat 13:00’da olağanüstü toplandı. Toplantıda 18’e karşı 38 oyla,  Fikri Sağlar’ın ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edilmesine karar verildi.

 

NE OLMUŞTU?

 

Fikri Sağlar geçtiğimiz günlerde,  CHP Genel Başkanı  Kemal Kılıçdaroğlu’nun partide ‘tek adam’ olduğunu şu sözlerle savunmuştu:

 

” Kılıçdaroğlu referandum kampanyasında ‘tek adama karşıyız’ propagandası yaptı ama kendisi tek adam oldu. Bu şuna benziyor; kadına şiddete karşı çıkıyorsun. Eylemler yapıyorsun ama eve gidip karını dövüyorsun.”

 

CHP’li Sağlar ayrıca olağanüstü kongreye gidilmesini istemişti.

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaptığı açıklamada partide olağanüstü kurultay isteyenlere rest çekerek “Parti içi kavgaya asla izin vermeyeceğiz. Kavga edenleri gerekirse kapının önüne koyacağız” demişti.

 

CHP liderinin bu açıklaması ile Fikri Sağlar’ı işaret ettiği yorumları yapılmıştı.

 

CHP MYK,  Fikri Sağlar hakkında disiplin soruşturması başlatılmasını talep etmişti.

 

KILIÇDAROĞLU İÇİN ŞOK İDDİA

 

İstifaların peş peşe geldiği, kurultay tartışmalarının şiddetlendiği, parti içinde uyuşmazlıkların yaşandığı CHP’yle ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İddianın sahibi, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’ydu.  Kılıçdaroğlu, ağabeyi Kemal Kılıçdaroğlu’nun 12 Mayıs Cuma günü istifa edeceğini sosyal medya hesabından attığı tweet ile paylaştı.

 

“ABİM CUMA GÜNÜ İSTİFA EDİYOR”

 

Celal Kılıçdaroğlu paylaştığı tweette ‘Abim cuma günü CHP Genel Başkanlığından istifa ediyor  CHP’lilere hayırlı olsun’ notunu düştü.

 

Ağabeyi hakkındaki çıkışları ile kamuoyunun yakından tanıdığı Celal Kılıçdaroğlu’nun bu iddiası sonrası CHP kanadından henüz bir açıklama gelmezken,  CHP’den bugün yapılan açıklama da kafalarda soru işareti oluşturmuştu.

 

Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle