Hoşgeldiniz  

MHP’DE SAFLAR NETLEŞİYOR! BOMBA İDDİA: GÖLGELİ’YE KARŞI DOĞAN KOZU!

admin | 09 Mayıs 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

MHP Mersin’de yaşanan Olcay Kılavuz ve İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ayrışmasında son yaşananlar MHP kulislerini hareketlendirdi. Kılavuz’un taban desteğini kaybeden İl Başkanı Gölgeli’nin yerine Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan için kulis yürüttüğü iddiası ortalığı salladı.

MHP Mersin İl Teşkilatı’nda yaşanan Kılavuz-Gölgeli ayrışmasında yeni iddialar ortaya atıldı. Parti tabanındaki desteğini büyük ölçüde kaybettiği öne sürülen İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ile Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, uzun zamandır derin görüş ayrılıkları nedeniyle büyük kopuş yaşıyordu.

KILAVUZ CEPHESİ, HÜSNÜ DOĞAN İÇİN Mİ ÇALIŞIYOR?

Kılavuz ve Gölgeli arasında yaşanan ayrışma, son gelişmelerle tavan yaptı. Mersin Milletvekili Kılavuz’un İl Başkanı Gölgeli’nin yerine yeni bir isim atattırmak için çalışma yürüttüğü iddiası MHP kulislerinde artık yüksek sesle dillendiriliyor. Gölgeli’nin yerine isim bile zikretmeye başladığı öne sürülen Kılavuz’un Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan’ı il başkanlığına getirmek için Ankara’da çalışmalarını yoğunlaştırdığı iddia edildi.

MERSİN’DE GÖLGELİ İLE GEZMİYORDU, İL DIŞI PROGRAMLARINDA DA BİRLİKTE GEZMEZ OLDULAR

Mersin’deki programlarına İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli’nin yerine Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan’la katılmayı tercih eden MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Mersin dışı programlarında da Doğan’la dolaşması bu iddiaları güçlendirdi. Dün Adana’da babasını kaybeden MHP Genel Başkan Başdanışmanı ve önceki dönem Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye taziye ziyareti gerçekleştiren Kılavuz’un yanında yine Doğan’ın bulunması, MHP koridorlarında Kılavuz-Gölgeli ayrışmasının dönülmez bir yola girdiğine yorumlandı.

HÜSEYİN SÖZLÜ İLE HÜSNÜ DOĞAN’IN İL BAŞKANLIĞI İÇİN GÖRÜŞÜLDÜ MÜ?

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin Başdanışmanı olan Hüseyin Sözlü ile ilişkileri sıkı tutan Kılavuz’un, il başkanlığı için de Hüsnü Doğan’ın adını bir kez daha zikrettiği iddiaları ortalığı salladı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

MHP’DE SAFLAR NETLEŞİYOR! BOMBA İDDİA: GÖLGELİ’YE KARŞI DOĞAN KOZU! için 1 yorum

  1. […] MHP’DE SAFLAR NETLEŞİYOR! BOMBA İDDİA: GÖLGELİ’YE KARŞI DOĞAN KOZU! […]

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle