Hoşgeldiniz  

“HAKSIZ ÇIKARTILAN İŞÇİ YOK” DİYEN CHP’Lİ AKTAY’A MHP’DEN SERT CEVAP: “MİLLETİN AKLIYLA ALAY ETMEYİN!”

admin | 22 Aralık 2021 | Dünya, Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, dün yaptığı açıklamayla Büyükşehir yönetiminin yaptığı işçi kıyımıyla ilgili “iftira” demişti. Bugün MHP İl Başkanı Gölgeli’den CHP’li Aktay’a sert cevap geldi: “Genel Başkanınızın namusunu ve şerefini, sadece Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde binlerce  belediye çalışanını işten çıkararak ayaklar altına alan siz değil misiniz!?”

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay’ın dün AK Parti ve MHP İl başkanlarını hedef alan açıklamalarına bugün ilk cevap MHP’den geldi. MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, yaptığı yazılı açıklamayla CHP’li Aktay’a sert sözlerle yüklendi.

“AKTAY, YÜZSÜZLÜĞÜN VE AYMAZLIĞIN YENİ MODELİNİ SERGİLEDİ!”

“Görevini hakkıyla yaptığı halde Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde işinden edilen bir tek kişi gösterin” diye açıklama yapan CHP’li Aktay’a seslenen MHP’li Gölgeli, “Açıkça cevaplıyorum: Göreve geldiğiniz günden bugüne, Büyükşehir Belediyesinde binlerce işçinin işine “hukuka aykırı” bir şekilde son verdiniz! İki gözü görmeyen, vücudunda kısmi iş göremezlik bulunan engelli belediye işçilerine dahi “Performans Düşüklüğü” bahanesini sebep gösterecek kadar alçakça ve vicdansızca gerekçeler gösterip, kışın ortasında ekmeğinden ettiniz! Lağım temizleyen, ateşlere korkusuzca yürüyen, çim biçen, çöp toplayan, ağaç budayan, asfalt döken, kaynak yapan, sayaç okuyan, alın terini gölgesine düşürüp “helal rızkımın nişanesidir” diye şükreden kardeşlerimizi “İşsizlik Maaşı” dahi almasını engelleyecek iftiralarla işinden ettiniz, kin kusarcasına rızkıyla oynadınız! Yetmemiş; Sayın Adil Aktay,  “Vahap Seçer yargı kararlarının gereğini yerine getirmiyorsa çıkın onu söyleyin” diyerek de yüzsüzlüğün ve aymazlığın yeni bir modelini daha sergilemiş! Bu apaçık milletin aklıyla alay etmektir” dedi.

“GENEL BAŞKANINIZIN NAMUSUNU VE ŞEREFİNİ SİZ AYAKLAR ALTINA ALDIRDINIZ!”

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi tercihler nedeniyle işçi çıkarılmayacağına karşılık namus ve şeref sözü verdiğini hatırlatan Gölgeli, “Genel Başkanınızın namusunu ve şerefini, sadece Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde binlerce  belediye çalışanını işten çıkararak ayaklar altına alan siz değil misiniz!? Sayın Adil Aktay, yalan ve iftiraya dayalı açıklamalarını yalnızca İşçi kardeşlerimizin üstüne boca etmekle kalmıyor; Genel Siyaset ile alakalı da kendisine bir yerlerden ısmarlanmış olduğu açıkça belli olan ve gerçeği asla yansıtmayan açıklamalar ile Partisinin içinde bulunduğu rezilliklerin üzerini örtmeye çalışıyor!” açıklaması yaptı.

MHP İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli sözlerin şöyle tamamladı:

“Bunları iyi öğren Sayın Adil Aktay! Şeref diyorum, namus diyorum.. Bu değerler, Türk Milletinin şan ve şeref dolu tarihinde kutlu iki kavramdır. Siz bu iki kelimeyi, Genel Başkanınızın üzerinde itibarsızlaştırdınız mı itibarsızlaştırmadınız mı? Açıklayın! Mersinli hemşerilerimiz emin olsun; Sayın Adil Aktay’ın açıklamaları, inkar ve iftiradan ibarettir. İşten çıkarılan binlerce kardeşimiz, açtıkları davaları kazanmış, işe iade kararı almıştır. Verilen “İŞE İADE” kararlarına rağmen işlerine geri döndürülmeyen işçi kardeşlerimiz, Mersin’deki CHP yönetimi için rezillik nişanesidir. Sayın Adil Aktay’ın İl Başkanlığını yaptığı Cumhuriyet Halk Partisi, kentimizin ve Ülkemizin barış ve huzurunu derinden sarsacak siyasetin içinde debelendikçe dibe batmaya devam edecektir.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle