Hoşgeldiniz  

FLAŞ İDDİA… TARSUS BELEDİYE BAŞKANI PARTİSİNDEN İSTİFA EDECEK!

admin | 17 Şubat 2020 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP Mersin İl Kongresi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve mevcut il başkanı Adil Aktay’la yaşadığı sorunları açık seçik ortaya çıkan Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın partisinden istifa edeceği haberleri şok yarattı!

Olaylı geçen CHP’nin Mersin İl Kongresi’nde yaşanan demokrasi skandalıyla gündeme gelse de dikkat çeken bir detay da Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer tarafından üstünün çizilmesi oldu.

CHP’li Vahap Seçer’in “dizayn ettiği” Adil Aktay yönetiminin hazırladığı kurultay delegeleri listesinde “tüm seçilmişler” yer alırken Tarsus Belediye Başkanı haluk Bozdoğan’ın olmaması, Bozdoğan-Seçer arasında iplerin tamamen koptuğu şeklinde yorumlanmasına yol açtı.

Adil Aktay’ın kurultay delegeleri listesinde adını göremeyen Haluk Bozdoğan, oy kullanmadan kongre salonunu terk etmişti.

Gelinen son noktada CHP’ye yakın kaynaklar, Bozdoğan’ın CHP’den istifa etmeyi düşündüğünü iddia etmesi gözleri CHP’li Başkan Bozdoğan’a bir kez daha çevirdi. Bozdoğan’ın yerel seçimlerde aday belirleme sürecinden bu yana örgütle problemler yaşadığını kaydeden kaynaklar, Bozdoğan’ın istifası durumunda gideceği yeni parti hakkında da tahminde bulunmaları dikkat çekti.

CHP’li Bozdoğan’ın sosyal politikalar üzerinden geliştirdiği hizmetlere ve 5 yıllık planlarına dikkat çeken kaynakların, Bozdoğan’ın istifası durumunda yeni adresinin büyük oranda Türkiye Komünist Partisi olacağını iddia etmeleri, Mersin siyasi kulislerinde bomba etkisi yarattı.

Bozdoğan’ın TKP’li Tunceli Belediye Başkanı Fatih Maçoğlu ile yakınlığı ve ortak çalışma içinde bulunduğuna dikkat çeken kaynaklar, Bozdoğan’ın TKP’ye katılmasıyla daha rahat bir çalışma ortamı yakalayacağına inandığını iddia ettiler.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle