Hoşgeldiniz  

FLAŞ İDDİA… AK PARTİ’DEN İSTİFA EDECEK KRİTİK İSİMLER YENİ PARTİLERİN KURULMASINI BEKLİYOR

admin | 28 Eylül 2019 | Gündem, Siyaset, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

AK Parti’de kriz tartışmaları kulislerde yüksek sesle dile getirilmeye devam ederken, istifaların da ardı arkası kesilmiyor. Partide geri plana çekilen bazı kritik isimlerin ise istifa için yeni oluşumların vücut kazanmasını beklediği belirtiliyor.

Siyaset kulislerinin başlıca gündem maddelerinden biri AK Parti’de yaşanan istifa depremleri.

Son bir yıl içerisinde bir milyona yakın üye kaybeden AK Parti’de tabanın rahatsızlığı artarken, partinin yönetim kademesinden de istifa haberleri geldi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun istifa kararıyla partiden istifalar da hız kazandı.

Öte yandan Reuters’te yer alan habere göre, “Birçok arkadaş artık AK Parti’deki durumlardan rahatsız” diyen AK Parti’den ayrılan eski bir milletvekili,“Tek tek istifalar oluyor. Pek görülmüyor ama bunlar gerçek. Bazı illerde toplu olarak istifalar var. Bazı illerde yeni kurulacak partilere katılım için toplu istifa girişimleri oluyor. Bunlar güzel görüntüler değil o yüzden ayrılan bazı arkadaşlar onlarla konuşup bu istifaları durduruyor”dedi ve ekledi:

“Ama hem Babacan hem Davutoğlu yıl sonuna kadar yeni parti ile ortaya çıkınca daha fazla ve kritik isimlerin istifasının olacağından eminim. Bu arkadaşlar partideki sorunların çözüleceğine olan inancını kaybetmiş durumlar.”

MERSİN’DEN 1 MİLLETVEKİLİ İSTİFA EDECEK İDDİASI

Kulislerde yeni istifaların olacağı söylentileri dolaşırken AK Parti kulislerini aktaran twitter hesabı Ankara Kuşu’ndan ise flaş bir iddia daha gündeme geldi.  

Ankara kulislerini aktaran ‘Ankara Kuşu’nun sosyal medya hesabından 29 milletvekilinin istifaya hazırlandığına dair bir iddia geldi. Sosyal medyanın gündemine oturan iddiaya göre istifayı düşünen mevcut vekillerin illeri ve sayıları şöyle:

– İstanbul 10,

– Ankara 2,

– Kayseri 2,

– Konya 2,

– Antalya 2,

– Bursa 2,

– Şanlıurfa 2

Mersin, Gaziantep, Samsun, Ordu, Balıkesir, Manisa ve Yozgat illerinden 1 milletvekili.

Ankara Kuşu geçtiğimiz ay Eski Kalkınma Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’ın da istifa etmeyi düşündüğünü yazmış, Lütfi Elvan Ankara Kuşu’nun bu iddiasını yalanlamıştı.

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle