Hoşgeldiniz  

ESNAFIN GÖZÜ KULAĞI BU HABERDE… ESNAFA HİBE DESTEĞİ BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLADI!

admin | 25 Mayıs 2021 | Ekonomi, Genel, Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi Bakanlar Kurulu kararınca Covid 19 salgınından zarar gören esnaf sanatkarlara yönelik alınan hibe desteği kararının resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini, hibe başvurularının ise 25 Mayıs’ta (bugün) e-devlet üzerinden başladığını duyurdu. Başvuruların bir ay boyunca süreceği açıklandı.

Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Talat Dinçer, konu ile ilgili yaptığı açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Bakanlar Kurulunca alınan ve salgın tedbirleri sebebiyle işlerine ara veren esnafa iki grup halinde 3 ve 5 bin lira destek verilmesi yönündeki kararın resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdiğini belirtti.

Dinçer, esnaf sanatkarlara verilecek destekler için başvuruların e-devlet üzerinden 25 Mayıs 2021 (bugün) tarihinden itibaren başladığını ve başvuruların bir ay süresince devam edeceğini kaydetti. Dinçer, “Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan, Covid 19 algını nedeniyle ticari faaliyetleri olumsuz etkilenen esnaf sanatkârlara verilecek hibe destek programına ilişkin uygulama esasları Ticaret Bakanlığınca belirlenerek yürürlüğe girdi ve destek başvuruları da bugün itibariyle başladı” dedi.

Dinçer şöyle devam etti:

“ Ticaret Bakanlığınca tek seferde, iki ayrı grup halinde verilecek 5 bin Türk Lirası ve 3 bin Türk Lirası hibe desteğinden 17/05/2021 tarihinden önce (bu tarih dâhil) vergi mükellefiyetini tesis ettirmiş, esnaf ve sanatkârlar ve gerçek kişi tacirler faydalanacak. Esnaf ve sanatkarlarımıza verilecek destek başvuruları ise 25 Mayıs 2021 tarihinden itibaren 1 ay boyunca e-devlet üzerinden gerçekleştirilecek”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle