Hoşgeldiniz  

EMNİYET İSTEDİ, BELEDİYE MÜHÜRLEDİ

admin | 15 Aralık 2016 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Denetimlerde, ruhsat yönetmeliğine uymadığı tespit edilen 25 işyerinin kapısına mühür vuruldu.

 

metropolmuhurlewndibar

Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Metropol İş Merkezi içerisinde ruhsatsız faaliyet gösteren veya ruhsat hükmünü yitiren içkili lokantaları, bar, kafe ve çay ocaklarını faaliyetten men etti. Zabıta ekipleri, 20’si Metropol İş Merkezinde; 5’i de eski otogar civarında olmak üzere toplam 25 işyerinin kapısını mühürledi.

 

Emniyet Müdürlüğü’nden gelen istek üzerine harekete geçen zabıta müdürlüğü ekipleri, çarşı merkezinde bulunan ve çok sayıda işyerine ev sahipliği yapan Metropol İş Merkezi’nde denetim ve uygulama yaptı.

 

 

Denetimler sonucu Akdeniz Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, tutanaklara ve tebligatlara rağmen yasalara uymamakta ısrar eden, yahut eski ruhsatlarında belirtilen çerçeve dışında  faaliyet gösteren işyerlerini, yasal mevzuatlar gereğince faaliyetten men ederek bu işyerlerinin kapılarını mühürledi. Ekiplerin çalışması sonucu, ruhsat yönetmeliğine ve yasalara uymadığı tespit edilen 20’si Metropol İş Merkezi; 5’i de eski otogar civarında olmak üzere toplam 25 işyeri, zabıta ekiplerince kapatıldı.

 

 

Akdeniz Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin Metropol’deki denetimleri esnasında, lokantalar, bar, kafe ve çay ocağı işletmecileri tarafından yol ve koridorlara konulduğu için yurttaşların geçişini zorlaştıran masalar, sandalye ve tabureler de kaldırıldı. Denetimlerde ayrıca, eksik belgeleri olduğu tespit edilen işyerleri hakkında da tutanaklar tutuldu, eksik belgeleri en kısa sürede tamamlamaları için işyeri sahipleri uyarıldı.

 

Metropol İş Merkezinde faaliyet yürüten ve eksikleri olduğu tespit edilen diğer bazı esnafı da uyardıklarını kaydeden zabıta yetkilileri, esnafa, işyerlerini mevcut yasalar, yönetmelik ve mevzuatlara uygun hale getirmeleri için süre tanıdıklarını, esnafı bunun için teşvik ettiklerini de ifade ettiler.

 

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle