Hoşgeldiniz  

DERVİŞ SÖNMEZ YAZDI: “SEÇER’İN NAMUSLU TANIMININ İÇİNDE BUNLAR DA VAR MI?”

admin | 11 Aralık 2019 | Gündem, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

Şimdi lafını bilerek konuşmak erdemdir. Öyle yuvarlak, genelleyerek, genelin içinde ima ederek, miş-muş kullanarak falan olmaz. Bak iddia edersin, ama adını vererek iddia edersin. “Şu, şu, şu şahıslar hakkında şöyle iddialar var” dersin. Mesela haberinde kesin dile iddianı yazmazsın, iddianı da herhangi bir Mahkeme durumunda çatır çatır açıklar, ispata tarafları davet edersin. Tabi önce elindeki ispatları kullanarak!

Ama sen Gazeteciler için genelleme yapamazsın. Artık yapamazsın. Çünkü kabak tadı verdi. İspat lazım artık. Nokta atış yapman lazım artık. Senin o düzeysiz tabirinle “Namussuz kim” açıklama yapman lazım artık. Yazık değil mi tüm Gazeteci camiasına?

Sayın MGC Başkanı Kaya Tepe ve yanındaki şürekâ, hiç mi bir şey demedi bir kez daha bu konuda… “Yahu Başkan artık yeter, namussuzları bir söyle bakalım, tüm sektörü zan altında bırakma” neden denmez?

Demediler… Demeyecekler… Hatta bu ziyaretin ardından “Bize ne güzel sövdü” diye methiyeler bile düzdüler. Anlaşılan o ki düzmeye de devam edecekler!

Gazeteci tanımı yapmış… İçinde türlü sıfatlar kullanmış… Demiş, demiş en sonunda “Bir de namuslu bir adam olacaksınız” lafını yapıştırmış.

Namus anlayışınız nedir Sayın Seçer? Ya da namussuz?

“Asla bir basın mensubu siyasetin, siyasetçinin güdümünde olmamalı. Kendi hür, özgür iradesiyle bunu yapmalı” gibi söylediğin ve uygulamada senin de tutmadığın bu sözün gerçekten arkasında mısın?

Namuslu tanımlamanızın içinde bir satır sonra yazacaklarım da var mı?

Büyükşehir bünyesinde maaşını ödediğin, AKTİF olarak ulusal ya da yerel medyanın temsilciliğini yapan –ilçeler- dâhil, köşe yazan, aktif olarak ulusal basına haber yapıp, gönderen kaç gazeteci var? Bu şahıslar da senin namus tanımının içinde mi değil mi? Bu ulusal ve yerel medya temsilcileri senin gibi bir siyasinin güdümünde sayılmıyor mu? Sayılmıyorsa o şahıslar Büyükşehir’le ilgili herhangi bir olumsuzluğu NAMUSLUCA yazabilecek mi?

CHP’nin kanalı Halk TV’ye, ulusal kanal olarak bilinen ve sık sık çıktığın TV’lere bugüne kadar ne ödeme yaptın? Halk TV’ye olan AYLIK ödeme miktarını açıklamakta bir beis görüyor musun? Halk TV’ye faturalar harici ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN yani açıktan bir ödeme yapılıyor mu, yapılıyorsa ne kadar ödüyorsunuz? Daha ne kadar ödemeye devam edeceksiniz? Peki bu senin NAMUS tanımının neresinde?

Ama yok, gerçekten siz SİZİ ÖVEN BASIN istiyorsunuz!

Benden olan NAMUSLU, olmayan NAMUSSUZ diyorsunuz!

Artık yeter mi gerçekten Sayın Seçer?

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle