Hoşgeldiniz  

CHP’Lİ SAĞLAR: “VAKALAR HANGİ ŞEHİRDEN AÇIKLANSIN!”

admin | 23 Mart 2020 | Gündem, Sağlık, Son Dakika, Tüm Manşetler, Yerel Haberler A- A+

CHP’li eski Kültür Bakanı ve Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın her akşam sadece rakam açıkladığını belirterek, “Bu yetmez, hangi şehirde, hangi mahallede vaka var onu açıklasınlar, insanlar da kendini korumaya alsın” diye konuştu.

Fikri Sağlar, Koronavirüs konusunda alınan önlemlerde geç kalındığını, az sayıda test yapıldığını ve önlem altyapısı hazırlanmadığı için vatandaşın mağdur edildiğini savundu.

“10 LİRAYA SATILAN MASKE 200 LİRA OLMUŞ”

Sağlar “Mevcut hastanelerin kapatılarak şehir hastaneleri modeline geçilmesinin hata olduğu da görüldü” dedi.

Sağlar “Mersin Hastanesi’nde tanı kiti yok. 65 yaşındaki çiftçi tarlasına gidemiyor, ürünü çürüyecek, evine ekmek getirecek bir hizmet de yok, ne yiyip içecek. Geçen ay 10 liraya satılan bir kutu maske 200 lira olmuş, Ticaret Bakanlığı aksini söylese de denetim falan yok. Kinin bazlı ilaçlar da toplandı, ihtiyacı olan bulamıyor” dedi.

Sağlar, şunları söyledi: “Sağlık Bakanı her akşam virüs vakalarını sayı olarak açıklıyor. Bu yetmez, hangi şehirde, hangi mahallede vaka var onu açıklasınlar. Buna göre insanlar, kendini korumaya alır. Vaka sayısı üzerinden başarı algısına oynanıyor.

“ÖNLEM PAKETİNDE MÜTEAHHİTLER VAR”

Oysa dünyada en az test yapan biziz, bu nedenle de gerçek vaka bilinmiyor. Bir önlem paketi açıklanıyor, ne hikmetse içinde müteahhitler var, uçakta KDV indirimi var. ‘Evde oturun’ diyenler uçağa binmeyi, ev almayı teşvik ediyor.

Bu ülkede 84 tıp fakültesi, 105 ilahiyat fakültesi var. İmam hatip lisesi sayısı 3 bin 394. Buna karşılık 302 fen lisemiz var. İmam sayısı, doktor sayısından fazla… Devlet anayasasında olmasına rağmen eğitim ve sağlık hizmetinden uzaklaştı. Her şey özelleşti. Şehir hastaneleri birileri para kazansın temeli üzerine kuruldu, devlet hastaneleri kapatıldı.”

Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI
© 2017 Sansasyonel Haber Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle